eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

25paź/12Wyłączony

Publio.pl i akcja „Książka za książkę” oraz konkurs

Publio.pl - logo

Z okazji 16. Targów Książki w Krakowie większe księgarnie eBooków w Polsce zrobiły różnorakie akcje promocyjne. My jednak postanowiliśmy wyróżnić akcję księgarni Agory - Publio.pl - "Książka za książkę". Akcja ta była już organizowana przez Agorę podczas poprzednich edycji Targów, teraz jednak - dzięki Publio.pl - nabrała dodatkowego wymiaru.

31sty/12Wyłączony

Ostatni dzień konkursów! Wygraj e-booka wydawnictwa Insignis!

Steve JobsWydawnictwo Insignis dało się poznać szerokiemu gronu czytelników w 2007 r. wydając pierwsze książki z serii "Świat według Clarksona", które trzy lata później pojawiły się również w Virtualo w formie e-booków. Obecnie w ofercie księgarni dostępnych jest 11 topowych tytułów wydawnictwa. Poza e-bookami autorstwa Jeremy'ego Clarksona eCzytelnicy mogą na swoich czytnikach przeczytać również głośne postapokaliptyczne powieści Dmitrija Głuchowskiego - "Metro 2033" i "Metro 2034", opisujące życie ludzi chroniących się w moskiewskim metrze po wojnie atomowej. Insignis jest również wydawcą jednej z najpopularniejszych książek ubiegłego roku - bestsellerowej biografii Steve'a Jobsa.

Zakres tematyczny: Konkursy Czytaj dalej…
30sty/12Wyłączony

Zysk i Ska przedstawia plany e-bookowe

Zys i SkaWydawnictwo Zysk i Spółka działa na polskim rynku wydawniczym od 1994 r. Od połowy 2010 r. książki wydawnictwa dostępne są również w Virtualo w formie elektronicznej. Jednym z pierwszych e-booków wydawnictwa dostępnych w Virtualo była głośna książka Małgorzaty Kalicińskiej "Dom nad rozlewiskiem" ciesząca się ogromną popularnością wśród czytelników. Jeszcze w 2010 r. w ofercie pojawiły się kolejne e-booki Kalicińskiej m.in. "Miłość nad rozlewiskiem" i "Powroty nad rozlewiskiem".

Zakres tematyczny: Konkursy Czytaj dalej…
27sty/12Wyłączony

Wydawnictwo G+J rezygnuje z Adobe DRM na rzecz watermarka

Blondynka w BrazyliiWydawnictwo G+J Książki rozpoczęło swoją współpracę z Virtualo w kwietniu 2011 r. wprowadzając do oferty pierwsze e-booki Beaty Pawlikowskiej z serii Blondynka. Obecnie wydawnictwo ma w swojej ofercie ponad 70 ebooków w formatach PDF, EPUB i MOBI. G+J Książki jako jedno z pierwszych wydawnictw na polskim rynku zdecydowało się na rezygnację z Adobe DRM w plikach EPUB i zabezpieczyło e-booki w tym formacie wygodniejszym dla eCzytelników znakiem wodnym.

Zakres tematyczny: eCzytniki, Konkursy Czytaj dalej…
26sty/12Wyłączony

Plany e-bookowe Fabryki Słów

Fabryka SłówWydawnictwo Fabryka Słów zaczęło udostępniać większość swoich książek również jako e-booki już w 2010 r. Wówczas od razu powstały wersje elektroniczne największych Fabrycznych hitów: serii z Jakubem Wędrowyczem oraz cyklu Oko Jelenia autorstwa Andrzeja Pilipiuka, cyklu o Mordimerze Madderdinie Jacka Piekary, wszystkich tomów bestsellerowej powieści "Pan Lodowego Ogrodu" Jarosława Grzędowicza czy szeregu tytułów spod znaku "Zastępów Anielskich" Mai Lidii Kosssakowskiej. Oprócz wspomnianych powieści od początku dostępna była znakomita większość książek rodzimych pisarzy.

Zakres tematyczny: Konkursy Czytaj dalej…
25sty/12Wyłączony

Wydawnictwo Albatros powiększa swoją ofertę e-booków o kolejne bestsellerowe tytuły!

Wydawnictwo Albatros zadebiutowało na rynku książki elektronicznej w drugiej połowie 2010 r. Jest jednym z pierwszych wydawnictw w Polsce, które podjęły współpracę z platformami internetowymi, dotyczącą wydań e-bookowych książek swoich najpoczytniejszych autorów. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom czytelników oraz rozwijającemu się rynkowi czytników staramy się wprowadzać do sprzedaży tytuły naszych najlepszych autorów. Podążamy również za trendami na rynku e-booków. Początkowo wprowadzaliśmy do sprzedaży pliki EPUB, rozszerzając ofertę o format MOBI, gdy tylko pojawiła się taka możliwość.

Zakres tematyczny: Konkursy Czytaj dalej…
24sty/12Wyłączony

Konkurs ze Światem Książki

"Drwal" - Michał Witkowski - Świat Książki

W ofercie Świata Książki znajduje się ponad 170 e-booków, a wśród nich największe bestsellery książkowe wydawnictwa: np. "Kapuściński non-fiction" Artura Domosławskiego, "Good night Dżerzi" Janusza Głowackiego czy "Drwal" Michała Witkowskiego.Wydawnictwo stara się, aby większość nowości ukazywała się także w postaci e-booka. Na pierwszy kwartał 2012 r. Świat Książki przygotował ponad 30 nowości.

Zakres tematyczny: Konkursy Czytaj dalej…
23sty/12Wyłączony

Nasza Księgarnia stawia na MOBI!

Cukiernia Pod Amorem

Współpraca wydawnictwa Nasza Księgarnia z Virtualo rozpoczęła się w kwietniu 2010 r, kiedy to eCzytelnikom zostały udostępnione pierwsze e-booki w formacie PDF. Niespełna 2 lata później oferta e-booków udostępnianych przez wydawnictwo liczy 116 pozycji, a poza formatem PDF udostępniane są także pliki: EPUB ADE i MOBI WM.

"Rok 2012 Wydawnictwo Nasza Księgarnia rozpoczyna od wprowadzenia kolejnego formatu ebooków. We współpracy z Virtualo powstał katalog publikacji w formacie MOBI, który to format obsługują czytniki Kindle. Wśród publikacji znaleźć można bestsellerowe: „Cukiernię Pod Amorem” Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk i serię „Akademia wampirów” Richelle Mead.

Zakres tematyczny: Konkursy Czytaj dalej…
20sty/12Wyłączony

W.A.B. prezentuje plany e-bookowe na 2012 r.

WABWydawnictwo W.A.B. jako jedno z pierwszych na polskim rynku zdecydowało się udostępniać swoje książki również w wersji elektronicznej. Pierwsze e-booki wydawnictwa pojawiły się w Virtualo w 2009 r. Początkowo e-książki były dostępne dla eCzytelników wyłącznie w formacie PDF. Od połowy 2010 r. udostępnione zostały również wersje EPUB, a pod koniec 2011 r. W.A.B. zdecydowało się na wprowadzenie do swojej oferty również e-booków w niezwykle popularnym wśród posiadaczy czytników Kindle formacie - MOBI.

Zakres tematyczny: Konkursy Czytaj dalej…