eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

6paź/11Wyłączony

Steve Jobs nie żyje

Niedawno pisaliśmy o śmierci Michaela S. Harta, twórcy Project Gutenberg. Tym razem również nie mamy dobrych wieści - na raka trzustki, w wieku 56 lat, umarła legenda firmy Apple, produkującej m.in. iPady - Steve Jobs.

Zakres tematyczny: Inne, Shorty Komentarze wyłączone
4paź/11Wyłączony

Co tam panie w „Polityce”?

'Polityka' lepiej sprzedaje się na Kindle niż iPadze Jak odnotowuje na naszym forum dyskusyjnym sersa, "Polityka" w wersji na Kindle sprzedaje się prawie dwa razy lepiej niż na iPada. Press.pl podaje, że liczby wynoszą odpowiednio 2.1 tys. i 1.3 tys. kopii tygodniowo. Jesteśmy ciekawi, czy ta informacja spowoduje debiut kolejnych polskich czasopism w Kindle Store, bowiem wersję na iPada posiada też "Newsweek" oraz "Wprost".

Zakres tematyczny: eBooki, Shorty Komentarze wyłączone
22wrz/11Wyłączony

Relis o bibliotekach w świecie eBooków

Pracujący w Bibliotece Śląskiej Remigiusz Lis opublikował dzisiaj bardzo ciekawy tekst zatytułowany Bibliotekarze - witajcie w nowym świecie na dobre. Zachęcamy do jego przeczytania, zwłaszcza, że Relis bardzo trafnie punktuje niedoskonałości polskich bibliotek cyfrowych. Jesteśmy ciekawi, czy doczekamy się kiedyś w Polsce odpowiednika amerykańskiego OverDrive, który przecież działa już na wielu rynkach na całym świecie.

Zakres tematyczny: eBooki, Shorty Komentarze wyłączone
21wrz/11Wyłączony

Amazon uruchamia wypożyczenia biblioteczne

Amazon uruchamia wypożyczenia biblioteczne Dzisiaj ruszyła nowa usługa Amazona - we współpracy z OverDrive użytkownicy Kindle będą mogli wypożyczać eBooki z ponad 11 tysięcy amerykańskich bibliotek. Dotychczas taką funkcjonalnością mogli się cieszyć jedynie ci, których eCzytniki wspierały DRM od Adobe.

Tych z Was, którzy ucieszyli się, czytając tę wiadomość - musimy zmartwić. Niestety, aby wypożyczyć eBooka trzeba posiadać ważną kartę biblioteczną danej instytucji. Jeśli jednak bardzo zależy Wam na możliwości wypożyczania eBooków - spróbujcie zarejestrować się w bibliotece w Fairfax County lub Free Library of Philadelphia - tylko pamiętajcie, że za członkostwo będziecie musieli zapłacić. Przed próbą wyrobienia karty polecamy skontaktować się z władzami biblioteki, by uzyskać potwierdzenie, że taka rejestracja będzie dla Was dostępna.

11wrz/11Wyłączony

Treść kontra zapach farby drukarskiej

W dyskusji o eBookach i książkach papierowych często koronnym argumentem za tymi drugimi jest to, że pachną farbą drukarską. Teraz ciekawy głos w tej dyskusji zabrał Piotr "Mrok" Michalik z BeWriter.eu, były redaktor naczelny kwartalnika fantastyczno-kryminalnego Qfant. Zgadzacie się z nim, a może dalej wolicie pachnące farbą drukarską książki papierowe?

Zakres tematyczny: eBooki, Shorty Komentarze wyłączone

Michael S. Hart nie żyje

Smutne wieści docierają do nas zza oceanu - twórca Project Gutenberg, uznawany za ojca eBooków (i to darmowych), Michael S. Hart zmarł we wtorek w Illinois. Hart miał 64 lata.

Zakres tematyczny: Inne, Shorty Komentarze wyłączone

Do czego jeszcze może służyć eCzytnik?

The Next Web pokazuje, że Kindle 3 (choć tak naprawdę odnosi się to także do wielu innych eCzytników) może służyć nie tylko do czytania książek i magazynów, ale do wielu innych rzeczy - na przykład jako odtwarzacz MP3 lub czytnik mangi.

Jeśli szukacie inspiracji do tego, jak jeszcze wykorzystać swoje urządzenie - polecamy!