eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

10wrz/10Wyłączony

Cool-ER jednak nie jest martwy?

Interead Cool-er Wydawało nam się, że gdy słyszeliśmy o tym, iż Interead, producent Cool-ERa, zgłosił wniosek o likwidację, to będzie to końcem "iPoda eCzytników". Wygląda jednak na to, że jeszcze usłyszymy o tej firmie. Jak donosi Pocket-lint, podczas targów IFA udało im się dowiedzieć, że Interead podjął współpracę z Elonexem - inną firmą z rynku eCzytników.

Zakres tematyczny: Cool-er Czytaj dalej…
11sty/10Wyłączony

Tess Gerritsen o eCzytnikach

Tess Gerritsen Serwis MediaBistro przeprowadził, przy okazji targów CES, krótką rozmowę z Tess Gerritsen, znaną autorką thrillerów medycznych. Tess była na CES, ponieważ promowała tam eCzytniki firmy Interead - Cool-ery.

Autorka powiedziała między innymi, że posiada już czytnik Amazona - Kindle, a Cool-era dostała niedawno i bardzo jej się podoba. Podkreślała fakt, iż jest on lekki i pasuje idealnie do kobiecej torebki. Pani Gerritsen powiedziała również, iż eBooki są dobrym rozwiązaniem dla nowych autorów, a dla tych starszych - dodatkowym sposobem dotarcia do czytelników. No cóż - nie pozostaje nam nic innego, jak zgodzić się z pisarką i mieć nadzieję, że i inni autorzy również to zrozumieją.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu (video poniżej), a także do dyskusji na naszym forum.

Zakres tematyczny: Cool-er Komentarze wyłączone
18gru/09Wyłączony

Libranova.eu otwiera profesjonalny sklep

Nowy sklep Libranova.eu Gdy trochę ponad miesiąc temu wybieraliśmy się na Targi Książki w Krakowie, firma Libranova ciągle nie posiadała sklepu z prawdziwego zdarzenia. Cennik, który był dostępny na stronie, nie był łatwy do odnalezienia, a sam portal bardzo nieczytelny. Nie omieszkaliśmy napomknąć o tym szefowi Libranovy, który obiecał, iż postara się coś w tej sprawie zmienić.

Swej obietnicy jak najbardziej dotrzymał - pod adresem sklep.libranova.eu zaczął działać internetowy sklep z prawdziwego zdarzenia. Teraz w łatwy sposób można sprawdzić cenę dostępnych eCzytników i zamówić jeden z nich. Do wyboru jest kilka: Cool-ER, Cybook, Cybook Opus, iRex iLiad 2nd Edition, Book Edition oraz DR1000, a także Onyx Boox 60. Dodatkowo są dostępne dwie okładki do produktów iRexa, wykonane ze skóry ekologicznej. Sklep umożliwia zakup ratalny, wykorzystując popularny system Żagiel.

Jednocześnie na stronach Libranovy możemy przeczytać o promocji organizowanej z Virtualo - przy zakupie czytnika Cool-ER, otrzymujemy rabat 20% na wszystkie PDFy z Virtualo do końca roku. Dziwi tu nieco inercja virtualo.pl - gdyby nie regularnie sprawdzana przez nas zawartość sklepu, w życiu byśmy się nie dowiedzieli, że mają oni w ogóle coś wspólnego z eczytnikami. Nie umieścili nawet informacji o tej promocji w swoim newsletterze. Widać mają tak wielu klientów, że nie potrzebują dodatkowej reklamy.

Zapraszamy do komentowania tego wpisu na naszym forum.

10gru/09Wyłączony

Cool-er z WiFi oraz modemem 3G!

Interead Cool-er Interead, producent popularnych w USA eCzytników Cool-er, ogłosił dziś na konferencji prasowej zapowiedź nowej generacji czytników, której głównymi cechami będzie dostęp przez WiFi oraz 3G (poprzez firmę AT&T). Planowana data wprowadzenia czytników to połowa 2010.

Zakres tematyczny: Cool-er Czytaj dalej…