eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

16paź/12Wyłączony

Recenzja czytnika Onyx Boox M92

Onyx Boox M92 - recenzja

Rynek czytników z dużym ekranem jest specyficzny. Generalnie rzecz biorąc, większa część użytkowników nie potrzebuje tak dużego ekranu. Jest jednak grono osób, dla których typowy sześciocalowy czytnik jest zbyt mały.

Najbardziej znanym dużym czytnikiem jest chyba Kindle DX firmy Amazon, który został obecnie wycofany ze sprzedaży. Ta recenzja będzie dotyczyła jednego z jego lepszych konkurentów, czyli czytnika Onyx Boox M92.

Zakres tematyczny: Onyx Boox Czytaj dalej…
19wrz/12Wyłączony

Trekstor Pyrus, czyli kolejny pomysł Empiku na eCzytniki

ebook_reader_pyrus_front_reading_de

Po klęsce, jaką niewątpliwie było Oyo, jak i mitycznym Oyo II, tym razem Empik prezentuje nam kolejne urządzenie ściągane z Niemiec - Trekstora Pyrus. Jak sprawuje się kosztujący 300 zł eCzytnik, który jest znany na świecie również jako Liro Ink, możecie przeczytać w krótkiej relacji Cyfranka, okraszonej kilkom zdjęciami nowego urządzenia. Czy tym razem produkt oferowany przez Empik ma szansę odnieść sukces?

Zakres tematyczny: Trekstor Pyrus Czytaj dalej…

Nowy Kindle zaprezentowany – poznajcie Paperwhite!

kindle-paperwhite

Właśnie skończyła się dzisiejsza konferencja Amazona. Jeff Bezos, szef amerykańskiego giganta, pokazał nam nowego Kindle - Paperwhite. Cena tego urządzenia w wersji z WiFi to 119$, a z 3G - 179$ (+20$ za wersję bez reklam). Do tego Kindle Classic został przeceniony do 69$ w wersji z reklamami i 89$ w wersji bez. Dodatkowo pokazane zostały trzy tablety - odświeżony Kindle Fire oraz nowy, większy Kindle Fire HD, a także Kindle Fire HD z modemem 4G LTE (za 499$!).

Zakres tematyczny: Amazon Kindle Czytaj dalej…
23sie/12Wyłączony

Nook Simple Touch – pierwsze wrażenia

Barnes-Noble-Nook-Simple-Touch-eReader

Niedawno Krzysiek z eKundelek.pl porównywał Nooka Simple Touch z Kindle Touch. Ponieważ o Barnes & Noble robi się w Polsce coraz głośniej ze względu na długo oczekiwaną decyzję o ekspansji do Europy, prezentujemy Wam dwa filmiki przygotowane przez... Magdalenę, drugą połowę redakcji eKundelka. Zapraszamy do ich obejrzenia!

18lip/12Wyłączony

Nook Simple Touch vs. Kindle Touch – na który czytnik warto postawić?

Na który czytnik warto postawić?

W tym serwisie pojawiło się już wiele recenzji czytników. Rynek ten ciągle bardzo dynamicznie się rozwija, dlatego by nadążyć z recenzowaniem kolejnych urządzeń eKsiążki.org nawiązały współpracę z serwisem eKundelek.pl. Pierwszym owocem tej inicjatywy jest recenzja porównawcza dwóch czytników: Nook Simple Touch oraz Kindle Touch.

Firma Barnes & Noble, producent bardzo popularnego w USA Nooka, jest obecnie największym konkurentem firmy Amazon. W Polsce firma B&N nie jest jednak bardzo znana. Przyczyną jest zapewne to, że B&N nie prowadzi sprzedaży z wysyłką do naszego kraju. Istnieje jednak niemała grupa osób, które na własna rękę postanowiły mimo wszystko postarać się o właśnie ten czytnik. Czyż to nie zastanawiające?

Krzysztof Szumny postanowił przyjrzeć się temu urządzeniu i porównać go z Kindlem. Przeczytaj jego recenzję na eKundelek.pl.

27sty/12Wyłączony

Wydawnictwo G+J rezygnuje z Adobe DRM na rzecz watermarka

Blondynka w BrazyliiWydawnictwo G+J Książki rozpoczęło swoją współpracę z Virtualo w kwietniu 2011 r. wprowadzając do oferty pierwsze e-booki Beaty Pawlikowskiej z serii Blondynka. Obecnie wydawnictwo ma w swojej ofercie ponad 70 ebooków w formatach PDF, EPUB i MOBI. G+J Książki jako jedno z pierwszych wydawnictw na polskim rynku zdecydowało się na rezygnację z Adobe DRM w plikach EPUB i zabezpieczyło e-booki w tym formacie wygodniejszym dla eCzytelników znakiem wodnym.

Zakres tematyczny: eCzytniki, Konkursy Czytaj dalej…
12sty/12Wyłączony

Pocketbook 611 – recenzja

PocketBook-611_Basic

Na rynku eCzytników pojawia się coraz więcej nowych modeli, które z pozoru nie różnią się niczym od konkurencji. Jak to jest w przypadku Pocketbooka 611 - możecie się przekonać czytając tę recenzję. Za użyczenie sprzętu do testów dziękujemy Czytio.pl.

Zakres tematyczny: Pocketbook 600 Czytaj dalej…
16gru/11Wyłączony

Onyx Boox M90 – recenzja

Onyx Boox M90

Dzięki uprzejmości firmy Arta Tech, z którą niedawno nawiązaliśmy współpracę, mieliśmy możliwość przetestowania największego eCzytnika w ich ofercie - Onyx Booxa M90. Zapraszamy do lektury naszej recenzji.

Zakres tematyczny: Onyx Boox Czytaj dalej…
30paź/11Wyłączony

Azjatycka ofensywa Amazona?

Amazon

Ostatnimi czasy, gdy wspominaliśmy o możliwej dalszej ekspansji Amazona i jego Kindle, skupialiśmy się raczej na Europie - w końcu to Francja niedawno dostała swój Kindle Store, a w planach na pewno jest Hiszpania. Spekulowaliśmy także o polskim Amazonie i potencjalnym Kindle Store w naszym kraju.

Tymczasem Amazon to nie tylko USA i Europa. Wieść gminna niesie, że amerykański gigant planuje otworzenie Kindle Store w Japonii (choć podobne plotki krążyły po Sieci i rok temu), a serwis paidContent.org donosi o aktywności Amazona w Chinach, gdzie ponoć rozmawia on z rządem o wprowadzeniu na tamtejszy rynek Kindle. Ruch ten ma sporo sensu, zwłaszcza, że mówi się o tym, iż rynek chiński jest drugim po amerykańskim najbardziej dochodowym dla Amazona.

你好, Kindle? A może こんにちわ?