eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

18maj/10Wyłączony

Cybook Opus – recenzja

Czytnik, który chciałem zaprezentować to produkt francuskiej firmy Booken. Ujrzał światło dzienne w lipcu 2009 roku i należy do grupy mały, kieszonkowych czytników z 5 calowym ekranem.

PODSTAWOWE PARAMETRY:
- system operacyjny: Linux
- procesor: Samsung 400 MHz
- pamięć: 32 MB
- pamięć wewnętrzna: 1 GB (+ obsługa micro SDHC)
- ekran: 5 cali 600x800 pikseli, 4 stopnie szarości
- rozmiar/waga: 151 x 108 x 10 mm / 150g

18gru/09Wyłączony

Libranova.eu otwiera profesjonalny sklep

Nowy sklep Libranova.eu Gdy trochę ponad miesiąc temu wybieraliśmy się na Targi Książki w Krakowie, firma Libranova ciągle nie posiadała sklepu z prawdziwego zdarzenia. Cennik, który był dostępny na stronie, nie był łatwy do odnalezienia, a sam portal bardzo nieczytelny. Nie omieszkaliśmy napomknąć o tym szefowi Libranovy, który obiecał, iż postara się coś w tej sprawie zmienić.

Swej obietnicy jak najbardziej dotrzymał - pod adresem sklep.libranova.eu zaczął działać internetowy sklep z prawdziwego zdarzenia. Teraz w łatwy sposób można sprawdzić cenę dostępnych eCzytników i zamówić jeden z nich. Do wyboru jest kilka: Cool-ER, Cybook, Cybook Opus, iRex iLiad 2nd Edition, Book Edition oraz DR1000, a także Onyx Boox 60. Dodatkowo są dostępne dwie okładki do produktów iRexa, wykonane ze skóry ekologicznej. Sklep umożliwia zakup ratalny, wykorzystując popularny system Żagiel.

Jednocześnie na stronach Libranovy możemy przeczytać o promocji organizowanej z Virtualo - przy zakupie czytnika Cool-ER, otrzymujemy rabat 20% na wszystkie PDFy z Virtualo do końca roku. Dziwi tu nieco inercja virtualo.pl - gdyby nie regularnie sprawdzana przez nas zawartość sklepu, w życiu byśmy się nie dowiedzieli, że mają oni w ogóle coś wspólnego z eczytnikami. Nie umieścili nawet informacji o tej promocji w swoim newsletterze. Widać mają tak wielu klientów, że nie potrzebują dodatkowej reklamy.

Zapraszamy do komentowania tego wpisu na naszym forum.