eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Zmiana w polityce serwisu – nie będziemy pisać o Woblinku

Mamy do zakomunikowania Wam bardzo przykrą wiadomość - z dniem dzisiejszym przestajemy publikować wiadomości dotyczące Woblinka. Na forum pozostawiamy cały czas pełną wolność wypowiedzi na temat dowolnej firmy.

O przyczynach naszego ruchu piszemy niżej.

17paź/11Wyłączony

eKsiazki.org nominowane do Papierowego Ekranu 2011!

papierowy-ekran

Miło nam oznajmić, że zostaliśmy nominowani do nagrody Papierowy Ekran 2011! To już 5. edycja konkursu, w którym m.in. nagrodę czytelników zdobywał serwis polecający książki - BiblioNETka. Dodatkowo, każdy internauta, który odda głos w konkursie, ma szansę na wygranie upominków, które zostaną rozlosowane przez organizatorów.

Aby zagłosować na eKsiazki.org - kliknijcie tutaj! Link znajduje się również w menu po prawej stronie.

Pamiętajcie, by na stronie Papierowego Ekranu wcisnąć przycisk Zagłosuj, podać swój adres e-mail i całość zaakceptować ponownym kliknięciem w przycisk Zagłosuj.

Za wszystkie oddane na nas głosy serdecznie dziękujemy.

31gru/10Wyłączony

2010 rokiem elektronicznych zabawek

Koniec roku to oczywiście czas podsumowań. Można zrobić to jak Mori kilka godzin temu, można też podsumować jednym stwierdzeniem: rynek eksiążek w Polsce jest na etapie elektronicznych zabawek.

Takie określenie padło z ust prowadzącego audycję w radiowej „Trójce”, gdy ktoś wspomniał o elektronicznej formie książki. Cała dyskusja dotyczyła dofinansowania bibliotek w dobie internetu, ale uczestnicząc w niej za pomocą facebooka, nie mogłem po prostu nie nadmienić o nieuniknionej przyszłości czytania – eksiążkach właśnie. Przyszłości pewnej i nieuniknionej, jak to, że za kilka lat Wasz komputer będzie nadawał się jedynie do pisania na nim tekstów w notatniku. Wracając do rzeczonej audycji: przyznam, że czułem się strasznie rozżalony i rozczarowany iż żadne z moich zdań nie trafiło do audycji – a jak prowadzący wspomniał w końcu o elektronicznych książkach – to zrobił to tylko w sposób co najmniej dyskusyjny, nazywając urządzenia do odczytywania eksiążek „elektronicznymi zabawkami”.

10lis/10Wyłączony

Kolejne zmiany w naszym serwisie

Jak mówi stare przysłowie - kto się nie rozwija, ten się cofa. Ponieważ nie mamy w planach cofania się, stawiamy na uatrakcyjnianie oferty naszego serwisu, by jeszcze lepiej spełniał Wasze oczekiwania. Z tego powodu oddajemy w Wasze ręce zapowiadany jakiś czas temu poradnik dotyczący zamawiania Kindle 3, zapowiadamy również testy nowych urządzeń.

21wrz/10Wyłączony

Robimy się społecznościowi ;)

Jesteśmy obecni w wielu serwisach: Facebook, Twitter, Blip, Flaker... Ostatnio nasz serwis przechodzi szereg zmian, których nie widać na pierwszy rzut oka, a przecież są równie ważne. Cały czas staramy się Wam zaoferować jeszcze więcej możliwości jeszcze łatwiejszego śledzenia najnowszych informacji ze świata ePapieru. Jesteśmy obecni na Facebooku, a także w serwisach mikroblogowych: Twitter, Blip oraz Flaker - zapraszamy! Dla wygodny - odnośniki znajdziecie również w menu po prawej stronie.

28maj/10Wyłączony

Wszystko o Pocketbooku

Szukacie informacji o ukraińskiej firmie produkującej eCzytniki - Pocketbooku? To świetnie się składa! Serwis eKsiazki.org objął patronat nad nową stroną poświęconą w całości produktom tej firmy. Zainteresowanych zapraszamy pod adres http://pocketbook.eksiazki.org/.

19sty/10Wyłączony

Pytania do Kolporter Info/eClicto

Przypominamy, że na forum zbieramy pytania do rzecznika Kolporter Info (eClicto), pana Macieja Topolskiego. Wszystkie pytania zostaną zebrane, opracowane, a Mori, który będzie w czwartek w Kielcach rozmawiał z rzecznikiem, postara się uzyskać na nie odpowiedzi.

Zapraszamy do zadawania pytań (ostatecznie zebrane zostaną w środę w nocy), bo to szansa na uzyskanie informacji z najlepszego źródła na dręczące Was problemy i wątpliwości.

10gru/09Wyłączony

Nowa odsłona eKsiazki.org!

Witajcie w nowej odsłonie naszego vortalu!

Wraz ze startem pierwszego polskiego czytnika eBooków, eClicto, chcemy zaprezentować Wam nową wersję eKsiazki.org! Od dzisiaj postaramy się dostarczać Wam jeszcze więcej informacji ze świata ePapieru, eCzytników i eKsiążek, tak, byście zawsze mogli być na bieżąco z tym, co aktualnie dzieje się na świecie.

Mamy nadzieję, iż nasz nowy wygląd przypadnie Wam do gustu i będziecie nas często odwiedzać, a także udzielać się aktywnie na naszym forum, które oczywiście nie znika! Co więcej, zachęcamy, byście właśnie tam komentowali artykuły, które będą się pojawiać na blogu.

Zapraszamy do korzystania z nowych eKsiazek.org!

Aby skomentować artykuł, wejdź na forum.