eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Nowy Kindle zaprezentowany – poznajcie Paperwhite!

kindle-paperwhite

Właśnie skończyła się dzisiejsza konferencja Amazona. Jeff Bezos, szef amerykańskiego giganta, pokazał nam nowego Kindle - Paperwhite. Cena tego urządzenia w wersji z WiFi to 119$, a z 3G - 179$ (+20$ za wersję bez reklam). Do tego Kindle Classic został przeceniony do 69$ w wersji z reklamami i 89$ w wersji bez. Dodatkowo pokazane zostały trzy tablety - odświeżony Kindle Fire oraz nowy, większy Kindle Fire HD, a także Kindle Fire HD z modemem 4G LTE (za 499$!).

Zakres tematyczny: Amazon Kindle Czytaj dalej…
30paź/11Wyłączony

Azjatycka ofensywa Amazona?

Amazon

Ostatnimi czasy, gdy wspominaliśmy o możliwej dalszej ekspansji Amazona i jego Kindle, skupialiśmy się raczej na Europie - w końcu to Francja niedawno dostała swój Kindle Store, a w planach na pewno jest Hiszpania. Spekulowaliśmy także o polskim Amazonie i potencjalnym Kindle Store w naszym kraju.

Tymczasem Amazon to nie tylko USA i Europa. Wieść gminna niesie, że amerykański gigant planuje otworzenie Kindle Store w Japonii (choć podobne plotki krążyły po Sieci i rok temu), a serwis paidContent.org donosi o aktywności Amazona w Chinach, gdzie ponoć rozmawia on z rządem o wprowadzeniu na tamtejszy rynek Kindle. Ruch ten ma sporo sensu, zwłaszcza, że mówi się o tym, iż rynek chiński jest drugim po amerykańskim najbardziej dochodowym dla Amazona.

你好, Kindle? A może こんにちわ?

15paź/11Wyłączony

Co zmieniłby polski Amazon?

Amazon

Amazon powoli podbija Europę. Po Wielkiej Brytanii i Niemczech, własny Kindle Store dostali niedawno Francuzi. Następni w kolejności wydają się być Hiszpanie, lokalny Kindle Store powinien też zostać otwarty w Portugalii (choć ten mógłby być obsługiwany przez oddział w Hiszpanii) i we Włoszech - bo takie języki są obecnie wspierane przez nowy Kindle 4. Nieśmiało zaczyna się mówić o otwarciu polskiej wersji Amazona, zastanawiamy się zatem, co zmieniłby polski Kindle Store.

Zakres tematyczny: Amazon Kindle, Kindle Czytaj dalej…
28wrz/11Wyłączony

Rewolucji w Polsce nie będzie, czyli o nowym Kindle

Pomyliliśmy się, prorokując, że Kindle 4 na razie nie będzie - na dzisiejszej konferencji prasowej Jeff Bezos, szef Amazona, zaprezentował całą rodzinę nowych produktów - 7" tablet Kindle Fire oraz 3 wersje nowego Kindle 4 z 6" ekranem E-Ink Pearl. Na początku zachwycaliśmy się nowymi cenami, ale równie szybko zostaliśmy wyprowadzeni z błędu - 79$, 99$ i 149$ dotyczą wersji ze specjalnymi ofertami (reklamami), dostępnej jedynie w USA.

27wrz/11Wyłączony

Kindle 4 jednak nie teraz?

Amazon nie pokaże jednak Kindle 4? Na jutro została zaplanowana konferencja prasowa Amazona. Wszyscy spodziewali się, że zostanie zaprezentowany nowy tablet, część z nas miała jednak nadzieję, że jednocześnie Jeff Bezos, szef Amazona, pokaże także nowego Kindle 4. Wygląda jednak na to, że były to płonne nadzieje.

21wrz/11Wyłączony

Amazon uruchamia wypożyczenia biblioteczne

Amazon uruchamia wypożyczenia biblioteczne Dzisiaj ruszyła nowa usługa Amazona - we współpracy z OverDrive użytkownicy Kindle będą mogli wypożyczać eBooki z ponad 11 tysięcy amerykańskich bibliotek. Dotychczas taką funkcjonalnością mogli się cieszyć jedynie ci, których eCzytniki wspierały DRM od Adobe.

Tych z Was, którzy ucieszyli się, czytając tę wiadomość - musimy zmartwić. Niestety, aby wypożyczyć eBooka trzeba posiadać ważną kartę biblioteczną danej instytucji. Jeśli jednak bardzo zależy Wam na możliwości wypożyczania eBooków - spróbujcie zarejestrować się w bibliotece w Fairfax County lub Free Library of Philadelphia - tylko pamiętajcie, że za członkostwo będziecie musieli zapłacić. Przed próbą wyrobienia karty polecamy skontaktować się z władzami biblioteki, by uzyskać potwierdzenie, że taka rejestracja będzie dla Was dostępna.

10wrz/11Wyłączony

Recenzja okładki Acase Genuine Leather Case

Recenzja okładki Acase Genuine Leather Case for Kindle 3 with Multiple Position Stand (White) Po kupieniu nowego Kindle 3 każdy staje przed dylematem - jaką okładkę wybrać? Czy warto wydawać więcej pieniędzy na którąś z droższych okładek, jakie są dostępne w Amazonie lub na eBayu, czy też zdecydować się na ekonomiczną, ale spełniającą swoje zadanie okładkę Bluecosto? Jeden z naszych użytkowników, Cyfranek, przesłał nam swoją recenzję okładki Acase Genuine Leather Case, okraszoną ładnymi zdjęciami. Cyfrankowi serdecznie dziękujemy, a Was - zapraszamy do lektury, oddając głos Cyfrankowi.

Zakres tematyczny: Amazon Kindle Czytaj dalej…
19maj/11Wyłączony

Po co Amazonowi ePUB?

To, że klienci zawsze mile witają poszerzanie możliwości swoich urządzeń, nie ulega wątpliwości. Ciągle nie jest jednak jasne, co Amazon zyska na dodaniu wsparcia dla ePUBa w Kindle - a takie pogłoski pojawiły się właśnie w Sieci. Czy to strach przed planowanym na 24 maja "specjalnym oświadczeniem" ze strony Barnes&Noble?

Sprechen Sie Deutsch?

Darmowy słownik niemiecko-polski na Kindle Jeśli czytacie eBooki w języku niemieckim bądź chcecie mieć przy sobie słownik niemiecko-polski, a jesteście posiadaczami Kindle - mamy dla Was świetną wiadomość! Robert Kopias przygotował w pełni darmowy słownik, z którego możecie skorzystać!