eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

6paź/11Wyłączony

eClicto z aplikacją na Androida

eClicto - logo

By przerwać passę złych wiadomości - o śmierci Steve Jobsa, a także o tym, że Amazon zaczął doliczać VAT do zamawianych Kindle - odnotowujemy, iż eClicto, po dwóch latach od swojego startu, wychodzi poza Windows i własny, dedykowany eCzytnik. Na Android Market trafiła dzisiaj aplikacja, dzięki której przeczytacie eBooki kupione w eClicto także w swoim telefonie.

Zakres tematyczny: eClicto, eKsięgarnie Czytaj dalej…
17maj/11Wyłączony

Aktualizacji do eClicto na razie nie będzie

Aktualizacji do eClicto na razie nie będzie Choć wielu z Was zapomniało już o pierwszym polskim projekcie eCzytnikowym - eClicto - to jest on ciągle "żywy". Niestety, jego oficjalna cena pozostaje niezmieniona od momentu premiery 10 grudnia 2009 roku - choć rynek poszedł do przodu i mamy dostępne urządzenia z lepszymi wyświetlaczami w bardziej konkurencyjnej cenie. Teraz dowiadujemy się, że Kolporter nie planuje w najbliższym czasie aktualizacji oprogramowania.

Zakres tematyczny: eClicto, eCzytniki Czytaj dalej…

Wywiad z eClicto

Wywiad z eClicto - zapraszamy do lektury! Ostatnimi czasy zastanawialiśmy się, co dzieje się w obozie Kolportera, producenta eClicto. Stoisko na 14. Targach Książki w Krakowie umieszczone poza terenem Salonu Nowych Mediów, brak informacji z firmy - to wszystko sprawiało, że można było myśleć, iż Kolporter marzy jedynie o tym, by jak najszybciej zapomnieć o swoim projekcie. Dlatego też zwróciliśmy się z odpowiednimi pytaniami do rzecznika prasowego eClicto, pana Macieja Topolskiego.

Zakres tematyczny: eClicto, eCzytniki Czytaj dalej…
24sie/10Wyłączony

eClicto „żerem dla skner”

Ponieważ wiele osób nie miało nigdy możliwości przetestowania jakiegoś eCzytnika w akcji, ważne jest oferowanie tych urządzeń w sklepach stacjonarnych, gdzie każdy może je "pomacać". Robi tak np. Vobis (choć, jak się okazuje, nie wszędzie można czytnik uruchomić i poużywać), gdzie możemy potestować Onyx Booxa 60. Kolporter już dawno temu zapowiadał, że ich eCzytnik będzie dostępny w jakiejś sieci sklepów stacjonarnych. Teraz wiemy gdzie - wybór padł na sieć Saturn, reklamującą się hasłem „żer dla skner”.

Zakres tematyczny: eClicto Czytaj dalej…
25cze/10Wyłączony

Kolejna obniżka ceny eClicto

Gdy trzy dni temu pisaliśmy o rozpoczętej wojnie cenowej wszyscy razem zastanawialiśmy się nad tym, czy i kiedy dotrze ona do Polski. Znamy odpowiedź, przynajmniej jeśli chodzi o eClicto, choć jest bardzo możliwe, że nie jest ona związana z wydarzeniami w Ameryce. Poniżej zamieszczamy informację prasową, którą otrzymaliśmy od Kolportera, w sprawie letniej obniżki ceny eClicto - tym razem do kwoty 685 zł.

23cze/10Wyłączony

Nowy firmware do eClicto

Dziękujemy jednemu z naszych użytkowników, nightelfowi, że wykazał się czujnością i poinformował o nowej wersji firmware dla eClicto. Aktualizacja jest dostępna do pobrania poprzez Managera eClicto (wystarczy podłączyć eClicto do komputera, uruchomić Managera i powinniśmy dostać informację, że jest dostępna aktualizacja). Nowy firmware jest oznaczony numerem 1.6.1.4715 i datowany na 11:10 15.06.2010.

Zakres tematyczny: eClicto Czytaj dalej…
11maj/10Wyłączony

Legimi na warszawskich Targach Książki

Wygląda na to, że uczestnicy warszawskich Targów Książki, odbywających się w dniach 13 - 16 maja 2010 roku, będą mieli wiele okazji do zapoznania się z eCzytelnictwem.

Pisaliśmy już, że z okazji targów eCzytnik eClicto będzie dostępny w promocyjnej cenie 499 zł, na forum przedstawiciel sklepu e-Czytnik.pl poinformował, iż na ich stoisku będzie prowadzona przedsprzedaż eCzytnika Vedii (będzie można również przetestować i kupić inne eCzytniki oferowane przez e-Czytnik.pl), a przed chwilą pan Mikołaj Małaczyński z Legimi przysłał nam wiadomość zapraszającą na ich stanowisko.

10maj/10Wyłączony

eClicto za 499 zł

Z okazji Warszawskich Targów Książki Kolporter zaoferuje swój eCzytnik, eClicto, w wyjątkowej cenie - za 499 zł (obecnie eCzytnik kosztuje 899 zł). Specjalna cena będzie obowiązywać tylko w dniach 13 - 19 maja lub do wyczerpania zapasów.

Zakres tematyczny: eClicto Czytaj dalej…
15lut/10Wyłączony

Nowy firmware do eClicto

Oczekiwany od pewnego czasu firmware, który ma rozwiązywać problemy z czasem działania baterii, pojawił się właśnie na stronach eClicto do pobrania. Aktualizacja przebiega dwuetapowo: najpierw aktualizujemy środowisko, w którym działa aplikacja eClicto, a następnie samą aplikację. Aktualizacja jest niewielka rozmiarowo - razem oba pakiety zajmują około 12 MB. Sposób dokonywania aktualizacji możemy znaleźć w instrukcji aktualizacji.

Zapraszamy do dyskusji na forum - czy nowa aktualizacja rozwiązała Wasz problem z czasem życia baterii, czy też dalej jest on mocno niezadowalający i odstający od standardów, do jakich przyzwyczaiły nas inne eCzytniki?

Zakres tematyczny: eClicto Komentarze wyłączone