eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

22wrz/10Wyłączony

Cybook Orizon w połowie października

Bookeen chce podbić rynek nowym Orizonem Bookeen zapowiedział na połowę października swój nowy eCzytnik - Cybook Orizon, o którym pisaliśmy już podczas targów CES 2010 na początku tego roku. Orizon będzie wyposażony w 6" ekran od SiPixa, którego popularność w ostatnim czasie znacznie wzrosła.

Zakres tematyczny: Bookeen Cybook Czytaj dalej…
15sty/10Wyłączony

Cybook Orizon – nowy eCzytnik od Cybooka

Bookeen Orizon Firma Bookeen, która ma już w swojej ofercie eCzytniki Cybook Gen3 oraz Cybook Opus, zapowiada niedługo sprzedaż kolejnego - tym razem o nazwie Cybook Orizon.

Nowy eCzytnik ma być ponoć najcieńszym eCzytnikiem na świecie - jego grubość to zaledwie 7.6 mm. Tym razem 6'' ekran oparty będzie o technologię firmy SiPix, oferując nam 16 odcieni szarości i sterowanie dotykiem. Orizon będzie miał 2 GB wbudowanej pamięci, WiFi, Bluetooth oraz akcelerometr. Wsparcie formatów standardowe: ePub, PDF, FB2, HTML, TXT, JPG, GIF oraz PNG. Bateria ma pozwalać na "przewrócenie" do 10 000 stron.

Urządzenie ma trafić do sprzedaży latem. Cena nie jest w tej chwili znana, choć mówi się o 249$.

Zapraszamy do dyskusji na forum, a także obejrzenia filmiku poniżej (uwaga: jego jakość jest słaba).

18gru/09Wyłączony

Libranova.eu otwiera profesjonalny sklep

Nowy sklep Libranova.eu Gdy trochę ponad miesiąc temu wybieraliśmy się na Targi Książki w Krakowie, firma Libranova ciągle nie posiadała sklepu z prawdziwego zdarzenia. Cennik, który był dostępny na stronie, nie był łatwy do odnalezienia, a sam portal bardzo nieczytelny. Nie omieszkaliśmy napomknąć o tym szefowi Libranovy, który obiecał, iż postara się coś w tej sprawie zmienić.

Swej obietnicy jak najbardziej dotrzymał - pod adresem sklep.libranova.eu zaczął działać internetowy sklep z prawdziwego zdarzenia. Teraz w łatwy sposób można sprawdzić cenę dostępnych eCzytników i zamówić jeden z nich. Do wyboru jest kilka: Cool-ER, Cybook, Cybook Opus, iRex iLiad 2nd Edition, Book Edition oraz DR1000, a także Onyx Boox 60. Dodatkowo są dostępne dwie okładki do produktów iRexa, wykonane ze skóry ekologicznej. Sklep umożliwia zakup ratalny, wykorzystując popularny system Żagiel.

Jednocześnie na stronach Libranovy możemy przeczytać o promocji organizowanej z Virtualo - przy zakupie czytnika Cool-ER, otrzymujemy rabat 20% na wszystkie PDFy z Virtualo do końca roku. Dziwi tu nieco inercja virtualo.pl - gdyby nie regularnie sprawdzana przez nas zawartość sklepu, w życiu byśmy się nie dowiedzieli, że mają oni w ogóle coś wspólnego z eczytnikami. Nie umieścili nawet informacji o tej promocji w swoim newsletterze. Widać mają tak wielu klientów, że nie potrzebują dodatkowej reklamy.

Zapraszamy do komentowania tego wpisu na naszym forum.