eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

13mar/12Wyłączony

Rebis zaczyna sprzedawać eBooki

Rebis

Miło móc pisać, że kolejne duże polskie wydawnictwo decyduje się na sprzedaż książek także w formacie elektronicznym. Poznańskie wydawnictwo - Rebis - ma w swojej ofercie autorów takich jak Philip K. Dick, David Weber, Erich Maria Remarque czy Jeffrey Archer. Na koncie Rebis ma też "Jedz, módl się, kochaj" Elizabeth Gilbert, którą to książkę sprzedano w ponad 340 tysiącach egzemplarzy.

Zakres tematyczny: eBooki Czytaj dalej…
14lut/12Wyłączony

eBookowe Walentynki

Słodko gorzko. Opowiadania o miłości

Walentynki to święto zakochanych - a więc i idealny czas do czytania o miłości. Jeśli zatem macie ochotę na opowiadania z miłością jako tematem przewodnim - RW2010 wydało darmowy zbiorek "Słodko gorzko. Opowiadania o miłości". Zachęcamy do spróbowania - bez DRM, w ePUBie, MOBI lub PDFie!

Zakres tematyczny: eBooki Czytaj dalej…
10lut/12Wyłączony

Ebooki – czyli jak pozbyć się kłopotliwego rynku

eLib.pl

Większość z nas, ludzi kupujących eBooki w polskich księgarniach internetowych, zetknęła się z problemem słabo przygotowanej książki elektronicznej, z wieloma błędami. Dzisiaj prezentujemy tekst Mikołaja Topicha-Dolnego z działu redakcji publikacji elektronicznych w firmie eLib.pl, który ten problem przedstawi nieco "od kuchni".

Zakres tematyczny: eBooki Czytaj dalej…
23gru/11Wyłączony

Virtualo z komercyjną beletrystyką w MOBI

Virtualo

Kiedy niedawno pisaliśmy o tym, że Virtualo wprowadziło format MOBI, wiele osób było nastawionych sceptycznie. Uważali oni, że oferta w formacie dedykowanym na czytniki Kindle skończy się jedynie na darmowej klasyce. Na szczęście okazuje się, że ich obawy były niepotrzebne - Virtualo właśnie dodało komercyjną beletrystykę w MOBI, zabezpieczoną watermarkiem. Brak DRM, paradoksalnie, zawdzięczamy zamkniętemu ekosystemowi Amazona.

Zakres tematyczny: eBooki, eKsięgarnie Czytaj dalej…

Załatw sobie ePodpis

Romuald Pawlak

W dniu jutrzejszym, jeśli tylko będziecie na 15. Targach Książki w Krakowie w godzinach między 13 a 14, zachęcamy do odwiedzin stoiska B54 (Akapit Press). Będzie tam Romuald Pawlak, jeden z autorów opowiadań do darmowego zbiorku "31.10 Halloween po polsku". Zachęcamy, by zabrać swoje eCzytniki ze wzmiankowanym zbiorem opowiadań i poprosić Romka o autograf - z tyłu urządzenia albo, jeśli mamy ekran dotykowy, w samym pliku z "31.10".

Pokażmy miłośnikom papieru, że czytelnicy wersji elektronicznych też istnieją i mogą zbierać podpisy pisarzy!

22paź/11Wyłączony

„31.10 Halloween po polsku” – darmowy zbiór opowiadań

"31.10" - okładka

W polskim Internecie pojawia się coraz więcej eBooków self-publisherów, które potrafią kosztować nawet kilkanaście złotych. Tym razem prezentujemy Wam jednak coś zupełnie innego - zbiór halloweenowych opowiadań 25 polskich autorów i self-publisherów, dostępny całkowicie za darmo, bez DRM. Jeśli nie macie pomysłu na następną lekturę - polecamy spróbować "31.10 Halloween po polsku"!

Zakres tematyczny: eBooki Czytaj dalej…
12paź/11Wyłączony

Usuwanie DRM przy pomocy Calibre

Świat Czytników stworzył mini-przewodnik, dzięki któremu usuniecie DRM przy pomocy Calibre i jego wtyczek. W związku z tym i my zaktualizowaliśmy nasz przewodnik po systemach DRM, wzbogacając go o sekcję dotyczącą Calibre.

Teraz, po jednorazowym wykonaniu kilku prostych kroków, usuwanie DRM od Amazona czy Adobe będzie się ograniczało do dodania eBooka do Calibre!

Zakres tematyczny: DRM Komentarze wyłączone
7paź/11Wyłączony

„Pokuta” w wersji mobilnej, czyli gramy w paragrafówki

"Pokuta" - Beniamin Muszyński - okładka

Jeśli podobały Wam się "Janek – historia małego powstańca", "Zaginiony" czy "Kosmolot "Podróżnik"" - właśnie w formacie mobilnym wyszła kolejna gra paragrafowa. Tym razem jest to horror przeznaczony wyłącznie dla użytkowników pełnoletnich.

Zakres tematyczny: eBooki Czytaj dalej…
5paź/11Wyłączony

Kolejne wydawnictwa w wersji cyfrowej w Virtualo

Virtualo chwali się pozyskaniem 4 nowych wydawnictw - Albatros, Czarne, Buchmann oraz Wolters Kluwer. I choć jedynie Buchmann jest w tym gronie debiutantem, rozwój rodzimego rynku eBooków cieszy nas nieodmiennie, tym bardziej, że pojawić się mają eBooki, które dotąd nie były nigdzie dostępne - jak np. „Cel” Simona Kernicka. Co więcej, choć zabezpieczone ADEPTem, eBooki mają być dostępne w formacie ePUB (oprócz Wolters Kluwer, które decyzji jeszcze nie podjęło). Część nowych eBooków już jest, reszta ma się pojawić w połowie października.

Zakres tematyczny: eBooki, eKsięgarnie Czytaj dalej…