eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

23sie/12Wyłączony

Nook Simple Touch – pierwsze wrażenia

Barnes-Noble-Nook-Simple-Touch-eReader

Niedawno Krzysiek z eKundelek.pl porównywał Nooka Simple Touch z Kindle Touch. Ponieważ o Barnes & Noble robi się w Polsce coraz głośniej ze względu na długo oczekiwaną decyzję o ekspansji do Europy, prezentujemy Wam dwa filmiki przygotowane przez... Magdalenę, drugą połowę redakcji eKundelka. Zapraszamy do ich obejrzenia!

25maj/11Wyłączony

nook 3 – jednak nie tablet

nook 3 - jednak nie tablet, ale eCzytnik z Pearlem Przez chwilę obawialiśmy się, że Barnes & Noble jako swoje trzecie urządzenie pokaże nam raczej następcę nooka color, a nie pierwszego nooka z ekranem E-Ink. Na szczęście nowy nook (przez niektórych ochrzczony mianem nooka 3) będzie wyposażony w ekran E-Ink Pearl. Dodatkowo, oprócz WiFi, które stało się niemal standardem, dostaniemy również ekran dotykowy - podobnie jak w Kobo Touch Edition, a całością zarządzać będzie system Android w wersji 2.1.

25paź/10Wyłączony

Kolorowy nook już jutro?

Barnes&Noble pokaże jutro nooka z kolorowym wyświetlaczem? W Internecie huczy od plotek na temat jutrzejszego spotkania organizowanego przez Barnes & Noble. Serwis CNET trafił na ciekawą domenę - nookcolor.com - i teraz wszyscy zastanawiamy się, czy faktycznie jutro przewodniczący zarządu B&N, Leonard Riggio, pokaże nam nowy model?

29sie/10Wyłączony

Testy kontrastu ekranów eCzytników na nieoficjalnym blogu Amazon Kindle

Wraz z pojawieniem się nowej serii wyświetlaczy od E-Ink Holdings, o nazwie Pearl, wszyscy byliśmy ciekawi, czy faktycznie kontrast uległ znaczącej poprawie. Amazon jako pierwszy zdecydował się wykorzystać nowy produkt w swoich urządzeniach - w Kindle DX2 oraz Kindle 3. Teraz, gdy pierwsze egzemplarze Kindle 3 są już u swoich nowych właścicieli, w wielu miejscach zaczynają się pojawiać ich recenzje. Przy okazji jednej z nich, na nieoficjalnym blogu Amazon Kindle, zamieszczony został również test kontrastu czterech modeli: Amazon Kindle 2 i Kindle 3, Barnes & Noble nook oraz Sony PRS-600.

21cze/10Wyłączony

[Aktualizacja] nook z WiFi w środę?

Engadget dostał bardzo ciekawy zrzut ekranu wewnętrznej bazy Barnes & Noble, mówiący o nowym nooku - w wersji bez modułu GSM, a jedynie z WiFi. O tym, że coś jest na rzeczy może zgoda FCC - zwłaszcza, że we wniosku Barnes & Noble pisze o eBook readerze. W zrzucie ekranu jest jednak jeszcze jedna szokująca informacja - cena.

25gru/09Wyłączony

DRM, Amazon i sprostowanie

Pisaliśmy wczoraj o tym, iż DRM w Amazon Kindle został złamany. W dyskusji na forum jeden z naszych użytkowników, rafal, zauważył, iż DRM został złamany przez kogo innego. Dziękujemy za czujność!

Należy się zatem wszystkim sprostowanie - faktycznie, po zapoznaniu się z dostępnymi w Sieci informacjami, wszystko wskazuje na to, iż to i♥cabbages złamał zabezpieczenia stosowane w programie Kindle for PC, dzięki czemu możliwe jest otwarcie zabezpieczonej DRMem książki, a następnie zapisanie jej już w niezabezpieczonej wersji w formacie MOBI.

Należy dodać, iż ten sam użytkownik jest odpowiedzialny za złamanie zabezpieczeń w DRM od Adobe, a także jej odmiany stosowanej przez Barnes & Noble.

Jeszcze raz przepraszamy za spowodowane zamieszanie, a także dziękujemy rafalowi za czujność! Równocześnie zapraszamy do dalszej dyskusji na forum.

21gru/09Wyłączony

Barnes & Noble da 100$ tym, do których nook nie dotrze na Święta

"Zainteresowanie nookiem przerosło oczekiwania" - twierdzi Barnes & Noble. Jednocześnie wszyscy, którzy zamówili nooka w przedsprzedaży i mieli otrzymać go przed Świętami, ale go nie dostaną, będą mieć bonusowo 100$ do wykorzystania w Barnes & Noble.

Dodatkowo, Barnes & Noble wyśle specjalny certyfikat, potwierdzający, iż zamówiliśmy naszego nooka, tylko nie dotarł on na czas - co powinno być istotnym dla tych, którzy chcieli ofiarować eCzytnik Barnes & Noble jako prezent pod choinkę.

14gru/09Wyłączony

nook drugi na tegorocznej liście najlepszych gadżetów Time’a

Barnes & Noble nook

Mimo tego, iż ostatnimi czasy nook zbiera w Sieci bardzo niepochlebne opinie, redakcja Time'a zdecydowała się przyznać eCzytnikowi B&N drugie miejsce w kategorii "Najlepsze gadżety roku 2009" (pierwsze miejsce otrzymała Motorola Droid).

Redaktorzy gazety zwracają uwagę na kolorowy ekran w nook'u (oprócz zwykłego, 6'' wyświetlacza E Inkowego), wsparcie dla WiFi czy pracę pod kontrolą systemu operacyjnego AndroidOS. Opisana została również opcja wypożyczenia eBooka na 14 dni.

Niestety, redaktorzy nie wspominają, że kolorowy wyświetlacz okazuje się nie być takim hitem, a nawigacja po nim niezbyt intuicyjna. Do tego należy dodać opóźnienia z wysyłką czytników do klientów, poważne ograniczenia wypożyczania (wydawca musi się na to zgodzić, wypożyczenie jest jednorazowe). Może jednak warto przyznać nookowi drugie miejsce choćby na zachętę - może dzięki temu będzie on wyznaczał nowe trendy w niszy eCzytników (zwłaszcza, jeśli chodzi o opcję wypożyczania eKsiążek). Mamy nadzieję, że niedługo Barnes & Noble upora się z problemami z wysyłką, a także wyda poprawiony firmware, co pozwoli wszystkim polubić nooka.

Aby skomentować artykuł, wejdź na forum.