eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Kolejne serwisy dołączają do Tygodnia eKsiążki 2012

Tydzień eKsiążki 2012 nabiera rozpędu. Do Virtualo i Nexto, o których pisaliśmy w poprzedniej notce, dołączają kolejne serwisy - Helionowski eBookPoint, a także Bookio. Swój konkurs organizuje też serwis BezKartek.pl.

Zakres tematyczny: eBookWeek Czytaj dalej…

Tydzień eKsiążki 2012

Właśnie rozpoczął się Tydzień eKsiążki 2012, który w tym roku trwa od 4. do 10. marca. Podobnie jak w zeszłym roku, wszyscy zachęcamy w tym czasie ludzi do spróbowania eBooków i przeczytania choćby jednego z nich. Co ciekawsze, w Kanadzie postanowiono pójść o krok dalej - marzec został ustanowiony Miesiącem eBooków przez rząd.

Zakres tematyczny: eBookWeek Czytaj dalej…

Tydzień eKsiążki – proponujemy, jak świętować

Tydzień eKsiążki - 6 do 12 marca 2011 Właśnie rozpoczął się światowy Tydzień eKsiążki 2011, który potrwa aż do 12 marca. Prezentowaliśmy Wam już kilka propozycji, co można w tym czasie zrobić - czas więc je zebrać, wraz z propozycjami innych partnerów akcji, i opisać w jednym miejscu. Mamy nadzieję, że dzięki temu ciekawie spędzicie nadchodzący tydzień, a także zachęcicie nowe osoby do spróbowania, jak smakują eBooki i z czym się je je.

Zakres tematyczny: eBookWeek Czytaj dalej…

Virtualo, Libranova i inni też włączają się w Tydzień eKsiążki

Tydzień eKsiążki - 6 do 12 marca 2011 Do akcji promującej tegoroczną edycję Tygodnia eKsiążki włączają się kolejni polscy partnerzy. Oficjalnym partnerem Tygodnia eKsiążki zostało Virtualo, które na ten okres zapowiada liczne atrakcje. Obniżki przygotowała również Libranova. W BezKartek będzie można, oprócz zwyczajowych promocji, wygrać pendrive. W eLib.pl wszystkie książki przecenione będą o 20%. Atrakcje dla czytelników przygotowała Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie. O Tygodniu eKsiążki pisze też Superczytelnia/AudiobookFan.

Zakres tematyczny: eBookWeek Czytaj dalej…

Coraz więcej partnerów Tygodnia eKsiążki

Tydzień eKsiążki - 6 do 12 marca 2011 Wielkimi krokami zbliża się tegoroczna edycja Tygodnia eKsiążki, a wraz z nią do całej zabawy dołączają nowi partnerzy. Tym razem witamy Versitę, Mediatown oraz Bibliotekę WSP w Łodzi.

Zakres tematyczny: eBookWeek Czytaj dalej…
28lut/11Wyłączony

40 lat eKsiążek – infografika

40 lat eKsiążek - infografika przygotowana przez Piotra Kowalczyka Z okazji Tygodnia eKsiążki Piotr Kowalczyk z Password Incorrect przygotował infografikę prezentującą w pigułce historię eBooków i eCzytników. Zapraszamy do wspólnego oglądania, jak przebiegał rozwój książek elektronicznych - to już 40 lat (i uwaga, w związku z tym będzie trochę przewijania - taki okres czasu to nie przelewki)!

26lut/11Wyłączony

Tydzień eKsiążki już niedługo!

Tydzień eKsiążki - 6 do 12 marca 2011 Już niedługo, bo w dniach od 6 do 12 marca będziemy obchodzić tegoroczny Tydzień eKsiążki - akcję zapoczątkowaną w roku 2004 przez kanadyjską pisarkę Ritę Toews. To świetna okazja, by promować eBooki, a także zachęcić znajomych do spróbowania książki elektronicznej - zwłaszcza, że tydzień to odpowiednia ilość czasu, by poznać wroga, a jednocześnie się nim nie znudzić. Pokażcie znajomym swoje czytniki i eKsiążki!

Zakres tematyczny: eBookWeek Czytaj dalej…