eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

23maj/11Wyłączony

eCzytnik z dotykowym ekranem od Kobo – za 129.99$!

eCzytnik z dotykowym ekranem od Kobo - za 129.99$! Wygląda na to, że Kobo ma ambicję odbić trochę rynku zajętego głównie przez Amazon oraz Barnes & Noble. Dzisiaj został zaprezentowany nowy model Kobo - 6" eCzytnik, wyposażony w ekran E-Ink Pearl z technologią dotykową. Co ważniejsze, cena tego wyposażonego w WiFi urządzenia ma wynosić 130$ - czyli 10$ mniej niż Kindle 3 w wersji WiFi bez reklam. Dostępny już w przedsprzedaży eCzytnik ma trafić do pierwszych klientów jeszcze przed Dniem Ojca.

Zakres tematyczny: eCzytniki, Kobo Czytaj dalej…
27paź/10Wyłączony

Bariera przełamana, czyli Kobo za 99$

Kobo pierwsze na poziomie 99$ Zastanawialiśmy się niedawno, co będzie z prognozami CEO Kobo, Michaela Serbinisa, który uważał, że jeszcze w tym roku dostaniemy eCzytnik za 99$. I oto stało się - Borders obniżył cenę Kobo do poziomu 99$. Oczywiście dotyczy to starszego modelu, bez WiFi, a nie nowego, który niedługo pojawi się w ofercie za 139$.

30wrz/10Wyłączony

Kobo, co z eCzytnikiem za 99$?

Kobo na razie nie zdecydowało się na eCzytnik za 99$ Najpierw słyszeliśmy nieoficjalne plotki, potem dyrektor generalny Kobo mówił o tym, że eCzytniki jeszcze w tym roku stanieją do 99$ - a tymczasem nowy model Kobo, wyposażony w moduł WiFi, trafi do sklepów w cenie 139$. Co teraz?

Zakres tematyczny: eCzytniki, Kobo Czytaj dalej…
23wrz/10Wyłączony

eBookowa rewolucja oczami CEO Kobo, Michaela Serbinisa

Michael Serbinis, CEO Kobo Dyrektor generalny Kobo, Michael Serbinis, jest przekonany, że eBooki zmienią wszystko w branży wydawniczej. W wywiadzie, jakiego udzielił kanadyjskiemu CNC, czytamy o tym, co myśli na temat cen eCzytników, przyszłości autorów, jak i wojnie o dominację na rynku. Czego jeszcze możemy się dowiedzieć od CEO Kobo?

Zakres tematyczny: Kobo Czytaj dalej…

Borders przecenia eCzytniki w swoim sklepie, Kobo za 129$

Borders przecenia eCzytniki w swoim sklepie Wojna cenowa w pełni. Tym razem mamy do czynienia z obniżkami w sklepie Borders - drugiej największej sieci księgarni w Ameryce (po Barnes & Noble). Borders ostatnio obserwował straty w przychodach ze sprzedaży książek papierowych, za to wyraźne przyśpieszenie tych w wersji elektronicznej. Nie ma się więc co dziwić, że doczekaliśmy się cięcia cen eCzytników w ich sklepie.

20sie/10Wyłączony

Kobo na Święta po 99$?

Farhad Manjoo przewiduje, że dostaniemy Kindle za 99$ na Święta Bożonarodzeniowe, a tymczasem Gregory Levey z The New Yorkera usłyszał w czasie przyjęcia organizowanego przez kanadyjski Kobo (obecnie będący częściowo własnością Borders - drugiej największej sieci księgarń w USA, po Barnes & Noble), że również eCzytnik Kobo ma kosztować 99$ na Święta. Kolejna bitwa w wojnie cenowej?

Zakres tematyczny: Kobo Czytaj dalej…