eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

27paź/10Wyłączony

Bariera przełamana, czyli Kobo za 99$

Kobo pierwsze na poziomie 99$ Zastanawialiśmy się niedawno, co będzie z prognozami CEO Kobo, Michaela Serbinisa, który uważał, że jeszcze w tym roku dostaniemy eCzytnik za 99$. I oto stało się - Borders obniżył cenę Kobo do poziomu 99$. Oczywiście dotyczy to starszego modelu, bez WiFi, a nie nowego, który niedługo pojawi się w ofercie za 139$.

Spełniona prognoza
Wszyscy cieszymy się, że prognoza eCzytnika za 99$ została spełniona, bowiem jest to złamanie pewnej kolejnej bariery psychologicznej w kwestii cen. Obniżka prawdopodobnie spowoduje również w miarę szybkie wyprzedanie starszego modelu Kobo, będzie więc miejsce na wprowadzenie nowego do oferty. A jeśli Borders przekona do siebie użytkowników, oni mogą odpłacić lojalnością i większą skłonnością do wyboru Kobo jako ich kolejnego eCzytnika.

Dodatkowo, obniżka dotyczą również tabletu Velocity Micro Cruz Reader, który kosztuje teraz 169$, oraz Aluratek Libre (rebrandingu jetBooka od ECTACO), który Borders sprzedaje teraz za 99$.

Kto zdobył więcej uwagi?
Borders swoje obniżki ogłosił w poniedziałek, natomiast Barnes & Noble pokazał swojego nook colora we wtorek. Ciężko jednak ocenić, kto zdobył więcej uwagi. Z pewnością niektórzy mogą się czuć rozczarowani obecnością ekranu LCD w nook colorze, inni zaś będą narzekać, że za 99$ dostaną eCzytnik starszej generacji. My jednak uważamy, że oba wydarzenia okażą się pozytywne dla rynku, a niedługo zobaczymy kolejne tablety w przystępnych cenach oraz eCzytniki poniżej 100$.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.