eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Borders przecenia eCzytniki w swoim sklepie, Kobo za 129$

Borders przecenia eCzytniki w swoim sklepie Wojna cenowa w pełni. Tym razem mamy do czynienia z obniżkami w sklepie Borders - drugiej największej sieci księgarni w Ameryce (po Barnes & Noble). Borders ostatnio obserwował straty w przychodach ze sprzedaży książek papierowych, za to wyraźne przyśpieszenie tych w wersji elektronicznej. Nie ma się więc co dziwić, że doczekaliśmy się cięcia cen eCzytników w ich sklepie.

Nowe modele Sony, aplikacje do czytania jeszcze w tym roku

Niespodzianki od Sony Dzisiaj The Digital Reader częstuje nas wieloma nowymi informacjami prosto od Sony, które potwierdzają nasze wcześniejsze doniesienia. Najważniejszą informacją jest to, iż nowe modele będą wyposażone, podobnie jak nowości od Amazona, w wyświetlacze z serii Pearl. Do tego możemy się spodziewać aplikacji Sony do czytania eBooków na różne platformy, a także poszerzenia oferty o nowe rynki.

Zakres tematyczny: Sony PRS Czytaj dalej…
29sie/10Wyłączony

Testy kontrastu ekranów eCzytników na nieoficjalnym blogu Amazon Kindle

Wraz z pojawieniem się nowej serii wyświetlaczy od E-Ink Holdings, o nazwie Pearl, wszyscy byliśmy ciekawi, czy faktycznie kontrast uległ znaczącej poprawie. Amazon jako pierwszy zdecydował się wykorzystać nowy produkt w swoich urządzeniach - w Kindle DX2 oraz Kindle 3. Teraz, gdy pierwsze egzemplarze Kindle 3 są już u swoich nowych właścicieli, w wielu miejscach zaczynają się pojawiać ich recenzje. Przy okazji jednej z nich, na nieoficjalnym blogu Amazon Kindle, zamieszczony został również test kontrastu czterech modeli: Amazon Kindle 2 i Kindle 3, Barnes & Noble nook oraz Sony PRS-600.

13sie/10Wyłączony

Nowe modele Sony niedługo?

Jak słusznie zauważa jeden z naszych użytkowników, czytelnik44, w Sieci pojawiła się informacja, że już niedługo możemy się doczekać premiery nowych modeli eCzytników z ekranami dotykowymi firmy Sony. PRSy oznaczone numerami 350 i 650 mają być, odpowiednio, następcami modeli 300 i 600 (znanych także jako Pocket i Touch Edition). Jesteśmy ciekawi, czy Sony nie dokonało tego ruchu zbyt późno i czy nie będą to ostatnie czytniki tej firmy, jakie będziemy mogli kupić.

Zakres tematyczny: Sony PRS Czytaj dalej…

Sony – kolejne obniżki cen eCzytników

Tematem wojny cenowej nie znudzimy się nigdy. W końcu dla nas, jako konsumentów, niższa cena oznacza, że więcej pieniędzy, które planowaliśmy przeznaczyć na zakup nowego eCzytnika, będziemy mogli wykorzystać na zakup eBooków. Tym razem Sony zredukowało ceny swoich trzech obecnie sprzedawanych modeli urządzeń.

Zakres tematyczny: Sony PRS Czytaj dalej…
23gru/09Wyłączony

Sony zdobywa kolejne gazety

Sony PRS-900 / Reader Daily Edition Wspominaliśmy niedawno o planowanej premierze Sony Reader Daily Edition (znanego także jako PRS 900). Sony aktywnie stara się pozyskiwać kolejne tytuły na ten eCzytnik.

Wygląda na to, że Sony jest zainteresowane poważną konkurencją z rywalami w kategorii dużych eCzytników - Amazonem i jego Kindle DX oraz iRexem z jego DR1000. Pierwszym krokiem było podpisanie umowy na wyłączność na New York Post. Później pojawiło się parę tytułów z grupy Dow Jones & Company, takich jak The Wall Street Journal czy MarketWatch. Tutaj Sony nie będzie miało wyłączności, natomiast specjalnie dla nich dostępny będzie The Wall Street Journal PLUS - cyfrowa wersja porannego dziennika, aktualizowana również po zamknięciu sesji, zawierająca podsumowanie dnia na giełdzie. Gazety będą dostarczane poprzez sieć bezprzewodową, a cena miesięcznej subskrypcji ma się wahać pomiędzy 9,99$ a 19,99$.

To jednak nie koniec. Właściciele Readera Daily Edition będą mieć możliwość przeczytania następujących tytułów: Barron’s, The Boston Globe, The Dallas Morning News, International Herald Tribune, The New York Times, The Providence Journal, The Washington Times, The Baltimore Sun, The New York Observer, The Denver Post, The Salt Lake Tribune, San Jose Mercury News, Christian Science Monitor, The Columbus Dispatch, Reason, New York Review of Books (aczkolwiek żaden z nich nie będzie ograniczony jedynie do Reader Daily Edition). Jednocześnie firma zapowiedziała, że z czasem zostanie dodanych jeszcze więcej opcji.

Osoby, które zamówiły PRS 900 w przedsprzedaży, mogą się cieszyć - Sony właśnie rozpoczyna ich wysyłkę. Niestety, osoby, które zamówią eCzytnik teraz, nie powinny spodziewać się go przed styczniem.

Zapraszamy do komentowania tego wpisu na naszym forum.

Zakres tematyczny: Sony PRS Komentarze wyłączone
16gru/09Wyłączony

Sony PRS-900 – wkrótce premiera

Od kilku tygodni już można składać zamówienia na najnowszy czytnik firmy Sony - PRS-900BC. Cechy charakterystyczne tego urządzenia to:

- wymienialna bateria (zupełnie jak w komórkach itp. urządzeniach),
- łączność bezprzewodowa (będzie możliwość kupna książek bezpośrednio z ekranu czytnika - oczywiście tylko w USA),
- karta SIM będzie fabrycznie w każdym czytniku i użytkownik nie może jej usuwać,
- dotykowy ekran 7,1 cala,
- wspierane formaty: EPUB (zwykły oraz Adobe DRM), PDF (zwykły oraz Adobe DRM), TXT, RTF, JPEG, PNG, GIF, BMP. MP3, AAC,
- dodatkowe funkcje: usuwanie marginesów, widok dwóch stron, dwa słowniki, 4 języki obsługi, kilka widoków wirtualnej klawiatury, czytanie w pionie i poziomie,
- specjalny tryb widoku dla gazet (nawigacja po sekcjach i artykułach),
- 6 trybów podglądu dla plików PDF (XS, S, M, L, XL, XXL) - choć, jak każdy dobrze wie, ten format na eczytniki się nie nadaje.

PRS-900 jest obecnie w przedsprzedaży na stronie sonystyle.com w cenie 400 USD. Oficjalna premiera ma nastąpić prawdopodobniej 19 grudnia, a więc już naprawdę niedługo. Aha, jeśli chcielibyście sobie taki czytnik zamówić (mimo niedziałającego ściągania ebooków bezpośrednio z sieci) , to musicie znaleźć sobie kogoś mieszkającego w USA - wysyłka jest możliwa tylko tam. Mało tego: żadna strona, poza amerykańską, nawet nie wie co to jest "PRS-900".

Zapraszamy do komentowania tego wpisu na naszym forum.

Zakres tematyczny: Sony PRS Komentarze wyłączone