eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Vedia Digital Ebook… Czy aby na pewno?

Niektórzy z niecierpliwością oczekują na eCzytnik od polskiej firmy - Vedii. Po tym, jak pojawił się on (przedwcześnie) w ofercie Komputroniku, pisaliśmy o tym na naszym blogu - i wzbudziło to zainteresowanie części polskiej społeczności, która czuła się rozczarowana eClicto. Jak dowiedział się Kellhus w rozmowie telefonicznej z przedstawicielką Vedii - urządzenie miałoby trafić do sprzedaży za trzy tygodnie, a obecnie było w fazie testów.

29sty/10Wyłączony

Vedia też będzie miała swój eCzytnik

Znana ze swych dobrej jakości odtwarzaczy MP3 polska firma Vedia planuje wypuścić swój własny eCzytnik. Nie będzie to co prawda własna konstrukcja tylko zwykły rebranding (prawdopodobnie tego modelu), ale konkurencji nigdy za wiele. Zwłaszcza, że w Komputroniku nieco się pospieszyli i już chcą sprzedawać ten eCzytnik za... 859 zł. To nawet mniej niż eClicto oraz 5-calowy BeBook Mini z mybebook.com.

Vedia nie wyklucza jednocześnie współpracy z eKsięgarniami, wydaje sie jednak, że to raczej odległa przyszłość, bo z kim mieliby niby obecnie współpracować?

Specyfikacja:
Wymiary: przypuszczalnie 16 cm / 11,6 cm / 1 cm
Waga: 152 g
Ekran : e-ink, 6 cali, 600 x 800, 4 odcienie szarości, przypuszczalnie 167 ppi
Karty: SD/SDHC (do 32 GB),
Obsługiwane formaty: ASCII, Unicode TXT, DOC, PDB, ePub, HTML, PDF, FB2, JPG, BMP, MP3
Bateria: Litowo-polimerowa 1000 mAh, przypuszczalnie wystarczy na ok. 7500 przerzutów stron
Bajery: przypuszczalnie czujnik ruchu (automatyczna zmiana kierunku tekstu po zmianie pozycji eCzytnika z pionowej do poziomej)

Pierwsze egzemplarze VDE trafią do sprzedaży za około 3 tygodnie. Obecnie urządzenie jest jeszcze w fazie testowania.

Skomentuj artykuł na naszym forum.