eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

28wrz/11Wyłączony

Rewolucji w Polsce nie będzie, czyli o nowym Kindle

Pomyliliśmy się, prorokując, że Kindle 4 na razie nie będzie - na dzisiejszej konferencji prasowej Jeff Bezos, szef Amazona, zaprezentował całą rodzinę nowych produktów - 7" tablet Kindle Fire oraz 3 wersje nowego Kindle 4 z 6" ekranem E-Ink Pearl. Na początku zachwycaliśmy się nowymi cenami, ale równie szybko zostaliśmy wyprowadzeni z błędu - 79$, 99$ i 149$ dotyczą wersji ze specjalnymi ofertami (reklamami), dostępnej jedynie w USA.

27wrz/11Wyłączony

Kindle 4 jednak nie teraz?

Amazon nie pokaże jednak Kindle 4? Na jutro została zaplanowana konferencja prasowa Amazona. Wszyscy spodziewali się, że zostanie zaprezentowany nowy tablet, część z nas miała jednak nadzieję, że jednocześnie Jeff Bezos, szef Amazona, pokaże także nowego Kindle 4. Wygląda jednak na to, że były to płonne nadzieje.

19sty/11Wyłączony

IDC publikuje raport o eCzytnikach i tabletach

IDC publikuje raport o eCzytnikach i tabletach International Data Corporation (IDC) opublikowała właśnie raport za trzeci kwartał 2010 roku, dotyczący sprzedaży eCzytników oraz tabletów na świecie. Jak łatwo można było się domyślić, w swoich kategoriach prowadzą Amazon oraz Apple.

Zakres tematyczny: eCzytniki, Tablety Czytaj dalej…
13sty/11Wyłączony

PocketBook IQ 701 – recenzja

Prezentujemy kolejną recenzję zamieszczoną na forum przez jednego z naszych użytkowników.

Sprzęt kupiłem za pośrednictwem czytio.pl (thx za super obsługę - polecam)- na moje zamówienie sprowadzili go z Niemiec od dystrybutora - zapewniają mnie, że zyskuję dzięki temu ich opiekę serwisową. Cena zakupu 749 PLN czyli odpowiednik 160 Euro jakie trzeba za niego dać na Zachodzie. Tańszą opcją jest bezpośredni zakup w USA - w atrakcyjnej cenie 150 USD (bez przesyłki), ale wtedy serwis macie za oceanem, co podwyższa koszty (można kupić go w Amazonie, gdzie wg. użytkowników Kindle'a serwis jest niezły). Tyle moich opinii nt. samego zakupu.

Zakres tematyczny: Pocketbook IQ 701 Czytaj dalej…

Nowe urządzenia od Icarusa w ofercie Libranovy

Icarus - holenderska firma zadebiutuje na polskim rynku dzięki Libranovej Libranova wprowadza na polski rynek dwa urządzenia nowej holenderskiej firmy Icarus. Jednym z nich jest eCzytnik z 6" dotykowym ekranem SiPix oraz WiFi, drugim - 7" kolorowy tablet z ekranem LCD. Oba produkty będą miały swoją premierę podczas 14. Targów Książki w Krakowie, a na przyszły rok zapowiadane są urządzenia 8" i 10".

27paź/10Wyłączony

Bariera przełamana, czyli Kobo za 99$

Kobo pierwsze na poziomie 99$ Zastanawialiśmy się niedawno, co będzie z prognozami CEO Kobo, Michaela Serbinisa, który uważał, że jeszcze w tym roku dostaniemy eCzytnik za 99$. I oto stało się - Borders obniżył cenę Kobo do poziomu 99$. Oczywiście dotyczy to starszego modelu, bez WiFi, a nie nowego, który niedługo pojawi się w ofercie za 139$.

26paź/10Wyłączony

A więc jednak LCD, czyli NOOKcolor zaprezentowany

Barnes & Noble zaprezentował nook color Barnes & Noble nie zdecydował się na Mirasol od Qualcomma ani kolorowy E-Ink od E-Ink Holdings - w nowym nook color znajdziemy 7" wyświetlacz IPS-LCD, podobny do tego, który Apple zastosował w iPadzie. Co może nowy tablet B&N? Czy będzie w stanie zagrozić iPadowi?

Kno będzie „najpotężniejszym tabletem, jaki kiedykolwiek zrobiono”?

Kno pozyskuje nowe fundusze, chce realizować swoje ogromne ambicje O samym pomyślne na Kno pisaliśmy już w czerwcu. Tym razem TechCrunch donosi, że Kno udało się pozyskać nowe fundusze w wielkości 46 milionów dolarów. Czy dzięki nowym środkom dostaniemy naprawdę rewolucyjny produkt?

Zakres tematyczny: Kno Czytaj dalej…

Samsung Galaxy Tab – nowy rywal iPada

Nowy tablet od Samsunga - Galaxy Tab Samsung chce rywalizować z iPadem na rynku tabletów - przygotował więc swoje urządzenie. Samsung Galaxy Tab, bo tak nazywa się nowy tablet - ma o 3" mniejszy ekran (7" wobec 10" iPada), ale, jak mówią pierwsze recenzje, nie jest przez to gorszy. Nad całością sprawuje kontrolę system Android w wersji 2.2.