eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Samsung Galaxy Tab – nowy rywal iPada

Nowy tablet od Samsunga - Galaxy Tab Samsung chce rywalizować z iPadem na rynku tabletów - przygotował więc swoje urządzenie. Samsung Galaxy Tab, bo tak nazywa się nowy tablet - ma o 3" mniejszy ekran (7" wobec 10" iPada), ale, jak mówią pierwsze recenzje, nie jest przez to gorszy. Nad całością sprawuje kontrolę system Android w wersji 2.2.

Aplikacje kluczem do sukcesu?
Dodatkowo, tablet ma być od razu wyposażony w trzy aplikacje do czytania: Kobo, PressDisplay i Zinio. Co ważniejsze, mają wspólny ekran, sprytnie podzielony na funkcje, które spełniają - aplikacja od Kobo służy do czytania książek (wspiera DRM od Adobe - ADEPT), PressDisplay przeznaczony jest do czytania gazet, a Zinio - kolorowych magazynów. Naszym zdaniem to mądry ruch, który może się okazać niezwykle skutecznym.

Do tego Galaxy Tab nie jest urządzeniem ciężkim - waży 380 gramów. To więcej niż mniejsze eCzytniki, ale jednocześnie mniej niż Kindle DX czy iPad.

Prezentacja możliwości
SlashGear przygotował również krótki filmik z udziałem Galaxy Taba, prezentujący jego możliwości:

Lepszy od iPada?
Jak twierdzi SlashGear - ciężko porównać te dwa urządzenia. iPada ludzie często wykorzystują jak netbooka/notebooka, ale w codziennym użytku jego wielkość może przeszkadzać. Galaxy Tab jest mniejszy i na pewno poręczniejszy.

Niestety, na razie nie ma ani słowa o cenie nowego tabletu. Prawdopodobnie dowiemy się wszystkiego już niedługo, bo urządzenie ma trafić na rynek jeszcze w tym miesiącu.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Aktualizacja:
Pojawiły się pierwsze ceny Galaxy Taba. Za wersję 16 Gb zapłacimy 679,99 funtów, przynajmniej w brytyjskim oddziale sklepu eXpansys.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.