eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Znak wodny w praktyce

Jakiś czas temu poruszaliśmy temat znaków wodnych jako sposobu zabezpieczania eBooków, który jednocześnie pozwalałby ich na swobodne korzystanie z nabytej treści. Teraz warto wspomnieć o tych, którzy się na takie rozwiązanie zdecydowali.

23maj/11Wyłączony

RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery

RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery Jeśli uważnie śledzicie nasze forum, z pewnością zauważyliście parę wątków zapoczątkowanych przez użytkownika maciejslu - to Maciej Ślużyński, ojciec-założyciel oficyny wydawniczej RW2010.

26sty/11Wyłączony

Virtualo podsumowuje rok 2010

Virtualo podsumowuje rok 2010 Początek roku jest zawsze dobrą okazją do podsumowania tego, co udało nam się osiągnąć, a co jeszcze wymaga poprawy. Tym razem publikujemy informację prasową nadesłaną przez Virtualo, która podsumowuje ich dokonania w roku 2010. Jeśli chcecie się dowiedzieć, o ile zwiększyła się liczba tytułów w ofercie, a także jaki wpływ na wielkość obrotów miało uruchomienie sprzedaży eBooków na stronie Empiku - zapraszamy do lektury.

Zakres tematyczny: Informacje prasowe Czytaj dalej…
21gru/10Wyłączony

e-Dazon.pl startuje z płatnymi treściami

Serwis e-Dazon.pl wystartował, choć z drobnymi poślizgami. Jak na razie oferta jest uboga (płatnych tytułów znajdziemy zaledwie 14), ale firma zapowiada dalszy rozwój. W ofercie wyróżniają się przede wszystkim dwie pozycje - "1Q84" (t.1) Haruki Murakamiego (kosztująca 36 zł), a także "Książę Mgły" Carlosa Ruiza Zafona (w cenie 23 zł). Obie pozycje dostępne są w formacie ePUB, choć zabezpieczonym DRMem.

29lis/10Wyłączony

Virtualo nawiązuje współpracę z Gandalfem!

Przedstawiamy notatkę prasową wysłaną do nas przez firmę Virtualo.pl, a tematem której jest nawiązanie współpracy z księgarnią Gandalf.

10lis/10Wyłączony

„Wprost” w Legimi. Reszta ePrasy niedługo?

Legimi oferuje nam 'Wprost' na eCzytniki Wiele osób podkreśla, iż ważniejsza od taniego sprzętu jest szeroka oferta treści. Dlatego też propozycja Legimi, czyli elektroniczne wydanie tygodnika "Wprost", dostosowanego do ekranów eCzytników, cieszy. Specjalna wersja pokazuje, że wydawcy prasy medium elektroniczne traktują naprawdę poważnie.

Nowe urządzenia od Icarusa w ofercie Libranovy

Icarus - holenderska firma zadebiutuje na polskim rynku dzięki Libranovej Libranova wprowadza na polski rynek dwa urządzenia nowej holenderskiej firmy Icarus. Jednym z nich jest eCzytnik z 6" dotykowym ekranem SiPix oraz WiFi, drugim - 7" kolorowy tablet z ekranem LCD. Oba produkty będą miały swoją premierę podczas 14. Targów Książki w Krakowie, a na przyszły rok zapowiadane są urządzenia 8" i 10".

29paź/10Wyłączony

Rola eCzytnika w edukacji – zaproszenie na seminarium

Rola eCzytnika w edukacji - zaproszenie na seminarium podczas Salonu Nowych Mediów na 14. Targach Książki w Krakowie Zbliżają się 14. Targi Książki w Krakowie, więc dociera do nas coraz więcej informacji związanych ze spotkaniami, jakie będą organizowane w ramach Salonu Nowych Mediów. Tym razem zapraszamy Was na seminarium organizowane przez eLib.pl, dotyczące roli, jaką może i powinien odgrywać eCzytnik w edukacji młodzieży. Spotkanie będzie miało miejsce w czwartek, 4.11.2010, w godzinach od 10 do 11 w sali konferencyjnej nr 4.

27paź/10Wyłączony

Virtualo przyciąga kolejnych polskich wydawców

Virtualo przyciąga kolejnych wydawców Tandem Virtualo-Empik wydaje się zdobywać coraz mocniejszą pozycję na rynku polskich eBooków, przynajmniej w kwestii przekonywania do siebie wydawców. Niedawno dołączyła Fabryka Słów, ale w formacie cyfrowym pojawią się również eKsiążki od Prószyński i Ska oraz Wydawnictwa Literackiego. Do tego Virtualo chwali się, że niektórzy polscy wydawcy decydują się na równoczesną premierę w formacie papierowym oraz elektronicznym.