eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Co nowegu u E-Inka?

Charbax z ARMDevices, przy okazji targów IFA 2011, przeprowadził parę dni temu bardzo ciekawy wywiad z Sriramem Peruvembą, vice-szefem działu marketingu E-Ink Holdings. Dowiedzieliśmy się, że obecnie ograniczeniem nie jest sam ekran, który jest w stanie wyświetlać obraz o znacznie większej rozdzielczości, ale układ sterujący. To bardzo dobra wiadomość - bo pozwala wierzyć w szybkie zmiany, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy ograniczeniem byłaby sama technologia ePapieru stosowana przez EIH.

Zakres tematyczny: E-Ink Czytaj dalej…
21maj/11Wyłączony

Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej na E-Inku

Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej na E-Inku Dział Research & Development firmy Bookeen znowu raczy nas pokazem sporych możliwości drzemiących w wyświetlaczach E-Ink. Ostatnio widzieliśmy, że Pearl jest w stanie wyświetlać filmy. Tym razem wrzucone na YouTube wideo pokazuje płynne przewijanie strony internetowej w czasie rzeczywistym.

Zakres tematyczny: E-Ink, eCzytniki Czytaj dalej…

E Ink Holdings wyprodukował 10 milionów wyświetlaczy w 2010

E Ink Holdings wyprodukował 10 milionów wyświetlaczy w 2010 Scott Liu, prezes E Ink Holdings, na niedawnym spotkaniu udziałowców ujawnił, że w ciągu 2010 roku firma wyprodukowała aż 10 milionów ekranów EPD. Dodatkowo, firma ma zamiar potroić sumę inwestowanego kapitału - z 50 do 150 milionów dolarów.

Zakres tematyczny: E-Ink, eCzytniki Czytaj dalej…

Kolorowy następca Pearla – Triton

E-Ink z Hanvonem będą promować Tritona Jak pisze na forum mihu, E-Ink Holdings, do spółki z chińskim producentem, Hanvonem, chwalą się kolejną, nową generacją wyświetlaczy o nazwie Triton. I choć ciągle nie są to tak żywe kolory, z jakimi mamy do czynienia choćby w przypadku technologii LCD, wydaje się, że Triton może dać nam wystarczającą ilość barw, by cieszyć się czasopismami. Jednocześnie mają być zachowane dwie podstawowe zalety ePapierowych wyświetlaczy: brak podświetlenia oraz niski pobór energii.

Zakres tematyczny: E-Ink, Technologie Czytaj dalej…
15wrz/10Wyłączony

Sierpniowe wyniki E-Ink Holdings – dochody na poziomie 50 mln $

Jak informuje DigiTimes, E-Ink Holdings (EIH) opublikował najnowsze wyniki finansowe - za sierpień 2010. Są one niezwykle optymistyczne - firma ogłosiła, że dochody wyniosły 1.6 mld NT$ (około 50.3 mln $). Oznacza to wzrost o 2.57% w stosunku do zeszłego miesiąca i 16% w skali rocznej. Łączne przychody od stycznia do sierpnia wyniosły 13.34 mld NT$ (421 mln $), co oznacza wzrost o około 39% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Zakres tematyczny: E-Ink Czytaj dalej…
10wrz/10Wyłączony

Mirasol – Q1 2011 będzie datą premiery?

Qualcomm wreszcie wypuści Mirasola na rynek? Wygląda na to, że po długim czasie oczekiwania na to, aż Qualcomm wymyśli, jak masowo produkować ekrany z technologią Mirasol, wreszcie się udało. Pocket-lint informuje, że firma zdradziła, iż już w pierwszym kwartale 2011 roku dostaniemy urządzenie wyposażone w wyświetlacz z Mirasolem. Jego premiera ma się odbyć podczas targów CES 2011, które odbędą się na początku przyszłego roku w Las Vegas.

Zakres tematyczny: Mirasol Czytaj dalej…
22sie/10Wyłączony

Qualcomm buduje nową fabrykę

Wiemy, że Qualcomm miał problemy z masową produkcją ekranów z technologią Mirasol. Wygląda jednak na to, że przynajmniej z częścią sobie poradzono, ponieważ, jak donosi DigiTimes, firma chce wybudować nową fabrykę produkującą wyświetlacze z Mirasolem za 2 miliardy dolarów w Longtan na Tajwanie.

Zakres tematyczny: Mirasol Czytaj dalej…
13sie/10Wyłączony

Kolorowy E-Ink jednak w tym roku?

Scott Liu, prezes E-Ink Holdings, prezentuje kolorowy wyświetlacz EPD Po rozczarowaniu w związku z opóźnieniem we wprowadzeniu technologii Mirasol na rynek, mamy dla Was dobrą wiadomość. W połowie czerwca pisaliśmy o tym, że E-Ink Holdings przygotowuje się do wprowadzenia kolorowego wyświetlacza na rynek jeszcze w tym roku. Wygląda na to, że te obietnice te zostaną spełnione - choć, jak pisaliśmy wcześniej, nie przez Amazona czy Barnes & Noble.

Zakres tematyczny: E-Ink Czytaj dalej…
11sie/10Wyłączony

Mirasol – na razie nie

Pamiętacie, gdy w styczniu mówiliśmy o technologię Mirasol od Qualcomm? Teraz oczywiście wiemy już, że nie znajdziemy jej w nowym Kindle, który pozostał wierny E-Inkowi, mimo, że testował w swoich laboratoriach także twór Qualcomm. ZDNET opublikował parę słów na temat tego, dlaczego na razie nie możemy się spodziewać urządzenia z tak ciekawą technologią - mimo, że zapowiadano pojawienie się jakiegoś eCzytnika z wyświetlaczem Mirasol jeszcze na tę jesień.

Zakres tematyczny: Mirasol Czytaj dalej…