eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

15wrz/10Wyłączony

Sierpniowe wyniki E-Ink Holdings – dochody na poziomie 50 mln $

Jak informuje DigiTimes, E-Ink Holdings (EIH) opublikował najnowsze wyniki finansowe - za sierpień 2010. Są one niezwykle optymistyczne - firma ogłosiła, że dochody wyniosły 1.6 mld NT$ (około 50.3 mln $). Oznacza to wzrost o 2.57% w stosunku do zeszłego miesiąca i 16% w skali rocznej. Łączne przychody od stycznia do sierpnia wyniosły 13.34 mld NT$ (421 mln $), co oznacza wzrost o około 39% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Gorączkowe przygotowania przedsezonowe
Trwają przygotowania przed nadchodzącym szczytem sezonu na eCzytniki, więc EIH zwiększa swoją produkcję tak, by spełnić zapotrzebowanie swoich głównych klientów, takich jak Amazon. Jak powiedział prezes firmy, Ys Fu, zamówienia wyświetlaczy EPD do eCzytników zaczęły wzrastać we wrześniu i oczekuje się, że potrwa to aż do grudnia lub nawet początków 2011.

Jak przyznał Fu, wskazanie szczytu zamówień będzie ciężkie. Wydłużony wzrost zamówień do początków 2011 wynika z tego, że Amazon jest sklepem, który ma krótszy łańcuch zaopatrzenia i wykazuje szybszy czas reakcji od zamówienia do wyczerpania zapasów. Zamówienia będą duże również w grudniu, ponieważ sklepy sieciowe działają także w czasie świąt, pozwalając składać zamówienia klientom o dowolnej porze, a ich wysyłka nierzadko przeciąga się już na następny rok.

Dochody E-Ink Holdings od sierpnia 2009 do sierpnia 2010 - wykres

Decyzja Samsunga zrozumiała dla EIH
Fu zaznaczył również, że zapotrzebowanie na Kindle ciągle jest ogromne i EIH podejmuje każdy wysiłek, by temu sprostać. Jeśli chodzi o decyzję Samsung Electonics, by wycofać się z rynku produktów ePapierowych, Fu dodał, że nie była ona zaskakująca dla EIH. Według Fu, najnowszy 7" tablet Samsunga wykorzystuje technologię FFS (Fringe Field Switching), więc obie firmy będą kontynuowały współpracę, tyle że na innym polu.

Fu potwierdził, że globalny rynek eCzytników prawdopodobnie osiągnie, jak przewidywano już wcześniej, liczbę około 10 milionów urządzeń, wśród których Amazon będzie się cieszył największą częścią rynku. Innymi głównymi klientami EIH pozostają Barnes & Noble, Sony oraz Hanvon. Rośnie również ilość zamówień od innych sprzedawców, takich jak chiński Founder czy Shanda Interactive Entertainment.

Dochody E-Ink Holdings od sierpnia 2009 do sierpnia 2010 - tabela z danymi

Optymistyczne wyniki
Niesłabnące zainteresowanie ekranami EPD i ogólnie technologią ePapieru pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Z pewnością możemy oczekiwać, że w momencie, gdy zostanie dopracowana technologia koloru, zamówienia wzrosną jeszcze bardziej. Mamy również nadzieję, iż E-Ink Holdings będzie potrafiło odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie i nie będziemy często oglądać komunikatu, że dany produkt z ekranem ich produkcji został właśnie wyprzedany.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Zakres tematyczny: E-Ink Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.