eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

10wrz/10Wyłączony

Mirasol – Q1 2011 będzie datą premiery?

Qualcomm wreszcie wypuści Mirasola na rynek? Wygląda na to, że po długim czasie oczekiwania na to, aż Qualcomm wymyśli, jak masowo produkować ekrany z technologią Mirasol, wreszcie się udało. Pocket-lint informuje, że firma zdradziła, iż już w pierwszym kwartale 2011 roku dostaniemy urządzenie wyposażone w wyświetlacz z Mirasolem. Jego premiera ma się odbyć podczas targów CES 2011, które odbędą się na początku przyszłego roku w Las Vegas.

Zakres tematyczny: Mirasol Czytaj dalej…
22sie/10Wyłączony

Qualcomm buduje nową fabrykę

Wiemy, że Qualcomm miał problemy z masową produkcją ekranów z technologią Mirasol. Wygląda jednak na to, że przynajmniej z częścią sobie poradzono, ponieważ, jak donosi DigiTimes, firma chce wybudować nową fabrykę produkującą wyświetlacze z Mirasolem za 2 miliardy dolarów w Longtan na Tajwanie.

Zakres tematyczny: Mirasol Czytaj dalej…
11sie/10Wyłączony

Mirasol – na razie nie

Pamiętacie, gdy w styczniu mówiliśmy o technologię Mirasol od Qualcomm? Teraz oczywiście wiemy już, że nie znajdziemy jej w nowym Kindle, który pozostał wierny E-Inkowi, mimo, że testował w swoich laboratoriach także twór Qualcomm. ZDNET opublikował parę słów na temat tego, dlaczego na razie nie możemy się spodziewać urządzenia z tak ciekawą technologią - mimo, że zapowiadano pojawienie się jakiegoś eCzytnika z wyświetlaczem Mirasol jeszcze na tę jesień.

Zakres tematyczny: Mirasol Czytaj dalej…

Mirasol szokuje prototypem nowego czytnika

O tym, że Mirasol pokaże prototyp swojego czytnika na CES wiadomo było przynajmniej od miesiąca. Czego nie wiedzieliśmy, to fakt, że po obejrzeniu tegoż prototypu w działaniu będziemy musieli zbierać swoje szczęki z podłogi. To jest naprawdę coś niesamowitego. Jeśli wszystkie spekulacje się potwierdzą, to będziemy mieć prawdziwą rewolucję w świecie wyświetlaczy, a jedynym minusem Mirasolu, o którym póki co wiadomo, jest jednocześnie to, dzięki czemu jest taki energooszczędny.

Zakres tematyczny: Mirasol Czytaj dalej…