eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

22sie/10Wyłączony

Qualcomm buduje nową fabrykę

Wiemy, że Qualcomm miał problemy z masową produkcją ekranów z technologią Mirasol. Wygląda jednak na to, że przynajmniej z częścią sobie poradzono, ponieważ, jak donosi DigiTimes, firma chce wybudować nową fabrykę produkującą wyświetlacze z Mirasolem za 2 miliardy dolarów w Longtan na Tajwanie.

Instalacja odpowiednich urządzeń ma się zacząć w październiku 2011, a masowa produkcja ma ruszyć na początku 2012. Głównym celem jest produkcja kolorowego wyświetlacza o wielkości 5.7".

Jak informują źródła rynkowe, Qualcomm dostarczył już próbki ekranów 5.7" do kilku swoich klientów, a któryś z większych rozpoczął nawet prace projektowe związane z tym wyświetlaczem.

Spółka będzie jedynym inwestorem nowej fabryki, mimo, że razem z Foxlinkiem ma już jedną fabrykę produkującą ekrany 5.7".

Może więc uda nam się dożyć momentu, gdy dostaniemy do ręki urządzenia z nową technologią. Rozczarowuje jedynie fakt, iż wyświetlacz będzie mały - do wygodnego czytania gazet i komiksów wypadałoby użyć ekranu z dwukrotnie większą przekątną.

Zapraszamy do komentowania artykułu na forum.

Zakres tematyczny: Mirasol Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.