eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

IRX Innovations – powrót iRexa

Jak donosi holenderski fd.nl, iRex, który pod koniec czerwca ogłosił bankructwo, odradza się jako IRX Innovations. Nowym założycielem jest Hans Brons, a firma chce rozpocząć działanie z początkiem września. Za podrzucenie informacji dziękujemy Rafałowi.

iRex – niechaj spoczywa w pokoju

Wygląda na to, że to już, niestety, koniec. Jak donosi fd.nl, we wtorek, 29.06.2010, iRex został ogłoszony bankrutem przez holenderskiego sędziego. Jest to bezpośrednim następstwem fiaska poniedziałkowych rozmów w sprawie uzyskania dodatkowych funduszy, by firma mogła przetrwać (chodziło o sumę 1.5-2 milionów €). Łączny dług iRexa przekraczał 10 milionów €.

10cze/10Wyłączony

Kłopoty finansowe iRexa

Wygląda na to, że jeden z najstarszych graczy na rynku eCzytników, firma będąca spin-offem Philipsa, ma problemy finansowe. iRex, bo o nim mowa, złożył w sądzie tzw. Chapter 11. Jest to jeden z wniosków o bankructwo, jakie mogą złożyć firmy w USA. Pozwala on na reorganizację działalności, nie jest, jak Chapter 7, wnioskiem likwidacyjnym.

18gru/09Wyłączony

Libranova.eu otwiera profesjonalny sklep

Nowy sklep Libranova.eu Gdy trochę ponad miesiąc temu wybieraliśmy się na Targi Książki w Krakowie, firma Libranova ciągle nie posiadała sklepu z prawdziwego zdarzenia. Cennik, który był dostępny na stronie, nie był łatwy do odnalezienia, a sam portal bardzo nieczytelny. Nie omieszkaliśmy napomknąć o tym szefowi Libranovy, który obiecał, iż postara się coś w tej sprawie zmienić.

Swej obietnicy jak najbardziej dotrzymał - pod adresem sklep.libranova.eu zaczął działać internetowy sklep z prawdziwego zdarzenia. Teraz w łatwy sposób można sprawdzić cenę dostępnych eCzytników i zamówić jeden z nich. Do wyboru jest kilka: Cool-ER, Cybook, Cybook Opus, iRex iLiad 2nd Edition, Book Edition oraz DR1000, a także Onyx Boox 60. Dodatkowo są dostępne dwie okładki do produktów iRexa, wykonane ze skóry ekologicznej. Sklep umożliwia zakup ratalny, wykorzystując popularny system Żagiel.

Jednocześnie na stronach Libranovy możemy przeczytać o promocji organizowanej z Virtualo - przy zakupie czytnika Cool-ER, otrzymujemy rabat 20% na wszystkie PDFy z Virtualo do końca roku. Dziwi tu nieco inercja virtualo.pl - gdyby nie regularnie sprawdzana przez nas zawartość sklepu, w życiu byśmy się nie dowiedzieli, że mają oni w ogóle coś wspólnego z eczytnikami. Nie umieścili nawet informacji o tej promocji w swoim newsletterze. Widać mają tak wielu klientów, że nie potrzebują dodatkowej reklamy.

Zapraszamy do komentowania tego wpisu na naszym forum.