eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

IRX Innovations – powrót iRexa

Jak donosi holenderski fd.nl, iRex, który pod koniec czerwca ogłosił bankructwo, odradza się jako IRX Innovations. Nowym założycielem jest Hans Brons, a firma chce rozpocząć działanie z początkiem września. Za podrzucenie informacji dziękujemy Rafałowi.

iRex – niechaj spoczywa w pokoju

Wygląda na to, że to już, niestety, koniec. Jak donosi fd.nl, we wtorek, 29.06.2010, iRex został ogłoszony bankrutem przez holenderskiego sędziego. Jest to bezpośrednim następstwem fiaska poniedziałkowych rozmów w sprawie uzyskania dodatkowych funduszy, by firma mogła przetrwać (chodziło o sumę 1.5-2 milionów €). Łączny dług iRexa przekraczał 10 milionów €.

10cze/10Wyłączony

Kłopoty finansowe iRexa

Wygląda na to, że jeden z najstarszych graczy na rynku eCzytników, firma będąca spin-offem Philipsa, ma problemy finansowe. iRex, bo o nim mowa, złożył w sądzie tzw. Chapter 11. Jest to jeden z wniosków o bankructwo, jakie mogą złożyć firmy w USA. Pozwala on na reorganizację działalności, nie jest, jak Chapter 7, wnioskiem likwidacyjnym.

25sty/10Wyłączony

iRex DR 800S i DR 800SG

Użytkownicy mobileread.com opisują swoje pierwsze wrażenia po otrzymaniu nowego eCzytnika firmy iRex: DR 800S.

Ogólnie odczucia są pozytywne ale jest kilka rzeczy, które dziwią w sprzęcie za taką kasę (patrz koniec wpisu). Przede wszystkim żeby zmienić kartę SD należy najpierw... wyjąć baterię! Po drugie brakuje systemu zarządzania folderami - wrzucając eKsiążki przygotuj się na to, że wszystkie trafią do jednego wora. I wreszcie po trzecie - nie można przejść do konkretnej strony jeśli dokument nie posiada spisu treści. To jednak nic przy chyba największej wadzie tego urządzenia - otóż nie posiada on żadnego systemu zoomowania. Nic, nawet 2x!

Specyfikacja:
Wymiary: 19,3 cm / 14,9 cm / 1 cm
Waga: 0,36 kg
Ekran: dotykowy (rysik) 8.1 cala , rozdzielczość 768 x1024, 160 DPI, 16 stopni skali szarości,
Łączność: microUSB 2.0, sieć 3G (tylko DR 800SG i tylko w USA),
Procesor: Freescale i.MX31L
Pamięć: 128MB RAM, czas bootowania: 55s
Karty: 2GB microSD w zestawie, można władować więcej
Bateria: litowo-jonowa 2800 mAh
Obsługiwane formaty: PDF, ePub, format Barnes & Noble (zarówno z DRM jak i bez), JPG, BMP, PNG, GIF, TIFF
W pudełku: obie wersje mają to samo poza ładowarką - DR 800SG ma tylko wersję amerykańską. Do obu dodano za to ochronny futerał.

Największą wadą jest cena - 500 Euro to ponad 2 tysiące złotych + 25 Euro przesyłka to całkiem sporo, zwłaszcza jak na polskie warunki.

Skomentuj ten wpis na naszym forum.

Zakres tematyczny: iRex DR800 Komentarze wyłączone