eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Asus DR-900!

Asus DR-900 Wszyscy spokojnie czekaliśmy na Asusa DR-950, który miał być stosunkowo tanim eCzytnikiem, który oferowałby całkiem spory ekran. Tymczasem, całkiem niespodziewanie, firma zaprezentowała na targach CeBIT 2010 swój pierwszy 9'' eCzytnik - DR-900.

Zakres tematyczny: ASUS DR Czytaj dalej…
26sty/10Wyłączony

Asus DR-950 w kwietniu

Asus DR-950 Jak donosi serwis Electricpig, Asus wprowadzi na rynek swój pierwszy 9'' eCzytnik już w kwietniu tego roku. Przypominamy, że urządzenie cechuję się wyświetlaczem SiPix, z rozdzielczością 768x1024. Pamięć wewnętrzna ma się wahać w granicach od 2 do 4 GB, użytkownicy będą też mieć slot kart SD, WiFi oraz modem HSDPA, 3.5mm wyjście słuchawkowe oraz wyjście USB.

Asus planuje, iż cena urządzenia będzie wynosiła około £250 z VATem (około 1170 zł), będzie zatem znacznie niższa od Kindle DX (kosztującego około 1710 zł). Jeśli zatem polujecie na większy eCzytnik - sugerujemy poczekać, a zaoszczędzone pieniądze odłożyć na zakup eKsiążek badź jakiegoś 6'' eCzytnika.

Zapraszamy do dyskusji na forum - jesteśmy ciekawi, czy uważacie, iż eCzytniki 10'' to już duże urządzenia, czy też może są "w sam raz", a ich 6'' bracia (jak np. inny model Asusa - DR-570) są zbyt mali?

Zakres tematyczny: ASUS DR Komentarze wyłączone
18sty/10Wyłączony

Asus DR-570

ASUS DR-570 Asus, który nie pokazywał nam niczego w sferze eCzytników na targach CES, właśnie uchylił rąbka tajemnicy w sieciowym wydaniu Times'a, w części InGear.

Inżynierowie Asusa budują nam urządzenie z 6'', kolorowym OLEDowym wyświetlaczem, dzięki czemu będzie się na nim dawało oglądać filmiki we Flashu. eCzytnik ma posiadać również WiFi oraz modem 3G, a jego bateria ma wystarczać na 122 godziny!

Jesteśmy ciekawi, ile Asus będzie żądać pieniędzy za urządzenie, które powinno ukazać się pod koniec tego roku, a także jaki wpływ na oczy będzie miał zastosowany rodzaj wyświetlacza (a także jego sprawność w świetle dziennym). Na razie jednak zapraszamy do dyskusji na naszym forum.

Zakres tematyczny: ASUS DR Komentarze wyłączone