eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Co nowegu u E-Inka?

Charbax z ARMDevices, przy okazji targów IFA 2011, przeprowadził parę dni temu bardzo ciekawy wywiad z Sriramem Peruvembą, vice-szefem działu marketingu E-Ink Holdings. Dowiedzieliśmy się, że obecnie ograniczeniem nie jest sam ekran, który jest w stanie wyświetlać obraz o znacznie większej rozdzielczości, ale układ sterujący. To bardzo dobra wiadomość - bo pozwala wierzyć w szybkie zmiany, w przeciwieństwie do sytuacji, gdy ograniczeniem byłaby sama technologia ePapieru stosowana przez EIH.

Zakres tematyczny: E-Ink Czytaj dalej…
21maj/11Wyłączony

Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej na E-Inku

Bookeen R&D: płynne przewijanie strony internetowej na E-Inku Dział Research & Development firmy Bookeen znowu raczy nas pokazem sporych możliwości drzemiących w wyświetlaczach E-Ink. Ostatnio widzieliśmy, że Pearl jest w stanie wyświetlać filmy. Tym razem wrzucone na YouTube wideo pokazuje płynne przewijanie strony internetowej w czasie rzeczywistym.

Zakres tematyczny: E-Ink, eCzytniki Czytaj dalej…

E Ink Holdings wyprodukował 10 milionów wyświetlaczy w 2010

E Ink Holdings wyprodukował 10 milionów wyświetlaczy w 2010 Scott Liu, prezes E Ink Holdings, na niedawnym spotkaniu udziałowców ujawnił, że w ciągu 2010 roku firma wyprodukowała aż 10 milionów ekranów EPD. Dodatkowo, firma ma zamiar potroić sumę inwestowanego kapitału - z 50 do 150 milionów dolarów.

Zakres tematyczny: E-Ink, eCzytniki Czytaj dalej…

Kolorowy następca Pearla – Triton

E-Ink z Hanvonem będą promować Tritona Jak pisze na forum mihu, E-Ink Holdings, do spółki z chińskim producentem, Hanvonem, chwalą się kolejną, nową generacją wyświetlaczy o nazwie Triton. I choć ciągle nie są to tak żywe kolory, z jakimi mamy do czynienia choćby w przypadku technologii LCD, wydaje się, że Triton może dać nam wystarczającą ilość barw, by cieszyć się czasopismami. Jednocześnie mają być zachowane dwie podstawowe zalety ePapierowych wyświetlaczy: brak podświetlenia oraz niski pobór energii.

Zakres tematyczny: E-Ink, Technologie Czytaj dalej…
15wrz/10Wyłączony

Sierpniowe wyniki E-Ink Holdings – dochody na poziomie 50 mln $

Jak informuje DigiTimes, E-Ink Holdings (EIH) opublikował najnowsze wyniki finansowe - za sierpień 2010. Są one niezwykle optymistyczne - firma ogłosiła, że dochody wyniosły 1.6 mld NT$ (około 50.3 mln $). Oznacza to wzrost o 2.57% w stosunku do zeszłego miesiąca i 16% w skali rocznej. Łączne przychody od stycznia do sierpnia wyniosły 13.34 mld NT$ (421 mln $), co oznacza wzrost o około 39% w stosunku do analogicznego okresu w zeszłym roku.

Zakres tematyczny: E-Ink Czytaj dalej…
13sie/10Wyłączony

Kolorowy E-Ink jednak w tym roku?

Scott Liu, prezes E-Ink Holdings, prezentuje kolorowy wyświetlacz EPD Po rozczarowaniu w związku z opóźnieniem we wprowadzeniu technologii Mirasol na rynek, mamy dla Was dobrą wiadomość. W połowie czerwca pisaliśmy o tym, że E-Ink Holdings przygotowuje się do wprowadzenia kolorowego wyświetlacza na rynek jeszcze w tym roku. Wygląda na to, że te obietnice te zostaną spełnione - choć, jak pisaliśmy wcześniej, nie przez Amazona czy Barnes & Noble.

Zakres tematyczny: E-Ink Czytaj dalej…

Pearl – nowa seria wyświetlaczy od E Ink

Nowy Amazon Kindle DX, który chwali się o 50% lepszym kontrastem, ma używać właśnie najnowszej serii wyświetlaczy przygotowanych przez E Ink Holdings. Pearl, bo tak właśnie nazywa się najnowsze dziecko E Ink, jest następcą znanego nam wszystkim dobrze z naszych eCzytników Vizplexa. E Ink Holdings chwali się, że Pearl jest obecnie najbielszym wyświetlaczem dostępnym na rynku i coraz bardziej podobnym do drukowanego papieru.

Zakres tematyczny: E-Ink Czytaj dalej…
26cze/10Wyłączony

E Ink prezentuje kolejne prototypy

Jest jedna rzecz, za którą wszyscy kochamy E Inka - że chętnie pokazują coraz ciekawsze prototypy swoich ekranów. Dzięki temu wiemy, czego możemy się spodziewać, możemy również zobaczyć, jak wiele jeszcze przed nami. Tym razem pan Sriram Peruvemba, wiceprezes E Inka do spraw marketingu, pokazuje nam giętki plastikowy wyświetlacz E Ink, który, ich zdaniem, znajdzie zastosowanie w ePodręcznikach. Przekonajcie się sami, co może się stać, jeśli upuścimy taki wyświetlacz albo uderzymy w niego ręką.

Zakres tematyczny: E-Ink Czytaj dalej…
20cze/10Wyłączony

PVI zmienia nazwę

Prime View International (PVI) to międzynarodowa nazwa firmy Yuan Tai Technologies Incorporated z Tajwanu. Teraz, na corocznym Walnym Zebraniu firmy, przyjęto zmianę międzynarodowej nazwy na E Ink Holdings Incorporated (E Ink). Tą zmianą tajwański Yuan Tai Technologies potwierdza swoje niesłabnące oddanie ePapierowi, rynkowi, na którym jest pionierem już ponad dekadę.

Zakres tematyczny: E-Ink Czytaj dalej…