eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Pearl – nowa seria wyświetlaczy od E Ink

Nowy Amazon Kindle DX, który chwali się o 50% lepszym kontrastem, ma używać właśnie najnowszej serii wyświetlaczy przygotowanych przez E Ink Holdings. Pearl, bo tak właśnie nazywa się najnowsze dziecko E Ink, jest następcą znanego nam wszystkim dobrze z naszych eCzytników Vizplexa. E Ink Holdings chwali się, że Pearl jest obecnie najbielszym wyświetlaczem dostępnym na rynku i coraz bardziej podobnym do drukowanego papieru.

Jeśli to dalej nic Wam nie mówi, E Ink oferuje prostą analogię: jeśli ekran poprzedniej generacji, Vizplex, oferował podobny kontrast do gazet, to Pearl odpowiada temu, co mamy w książkach w miękkiej oprawie. Do tego dochodzi lepsza czytelność detali i poprawione wyświetlanie krawędzi fontów i obrazków.

W chwili obecnej E Ink Holdings oferuje pięć rozmiarów wielkości paneli Pearl: 5", 6", 7", 8" i 9.7" (taki właśnie został zastosowany w grafitowym Kindle DX), każdy z 16 odcieniami szarości i rozdzielczością od 800x600 do 1200x825 (oraz 200 do 150 DPI).

Jak myślicie - czy zmiany powinny iść właśnie w kierunku poprawy ogólnego kontrastu, czy też E Ink Holdings powinien włożyć więcej siły w poprawę szybkości odświeżania ekranu lub wprowadzenie do ogólnego użytku kolorowych wyświetlaczy (choć oczywiście zapewne najlepiej by było, gdyby pojawiły się wszystkie te trzy rzeczy jednocześnie)? Zapraszamy do dyskusji na forum.

Zakres tematyczny: E-Ink Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (2)

Zostaw komentarz