eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

23gru/11Wyłączony

Virtualo z komercyjną beletrystyką w MOBI

Virtualo

Kiedy niedawno pisaliśmy o tym, że Virtualo wprowadziło format MOBI, wiele osób było nastawionych sceptycznie. Uważali oni, że oferta w formacie dedykowanym na czytniki Kindle skończy się jedynie na darmowej klasyce. Na szczęście okazuje się, że ich obawy były niepotrzebne - Virtualo właśnie dodało komercyjną beletrystykę w MOBI, zabezpieczoną watermarkiem. Brak DRM, paradoksalnie, zawdzięczamy zamkniętemu ekosystemowi Amazona.

Zakres tematyczny: eBooki, eKsięgarnie Czytaj dalej…

eBookpoint – nowa księgarnia Helionu. Rewolucja?

eBookPoint

Kilka dni temu Helion rozpoczął intensywną kampanię, która miała na celu promocję startującej właśnie nowej księgarni - eBookpoint.pl. Była tajemnica, było chwalenie się rewolucją, były nawet beta-testy dla wybranej grupy osób. Jak więc prezentuje się nowe dziecko Helionu? Czy ponad 2 tysiące osób, zebranych w tydzień na facebookowym profilu, będą rozczarowane czy zadowolone?

Zakres tematyczny: eKsięgarnie Czytaj dalej…
28paź/11Wyłączony

Virtualo z nowym wyglądem i MOBI

Virtualo

Polski świat eBookowy powoli się zmienia. Na początku mieliśmy tylko PDFy, później wydawcy zostali przekonani do formatu ePUB. Teraz wygląda na to, że powoli wkraczamy w fazę oferty w trzech formatach: PDF, ePUB i MOBI. A przynajmniej takie wrażenie można odnieść patrząc na nową stronę Virtualo. Do kompletu dodajmy watermarki i nowy wygląd - i mamy mini-rewolucję.

Zakres tematyczny: eKsięgarnie Czytaj dalej…
6paź/11Wyłączony

eClicto z aplikacją na Androida

eClicto - logo

By przerwać passę złych wiadomości - o śmierci Steve Jobsa, a także o tym, że Amazon zaczął doliczać VAT do zamawianych Kindle - odnotowujemy, iż eClicto, po dwóch latach od swojego startu, wychodzi poza Windows i własny, dedykowany eCzytnik. Na Android Market trafiła dzisiaj aplikacja, dzięki której przeczytacie eBooki kupione w eClicto także w swoim telefonie.

Zakres tematyczny: eClicto, eKsięgarnie Czytaj dalej…
5paź/11Wyłączony

Kolejne wydawnictwa w wersji cyfrowej w Virtualo

Virtualo chwali się pozyskaniem 4 nowych wydawnictw - Albatros, Czarne, Buchmann oraz Wolters Kluwer. I choć jedynie Buchmann jest w tym gronie debiutantem, rozwój rodzimego rynku eBooków cieszy nas nieodmiennie, tym bardziej, że pojawić się mają eBooki, które dotąd nie były nigdzie dostępne - jak np. „Cel” Simona Kernicka. Co więcej, choć zabezpieczone ADEPTem, eBooki mają być dostępne w formacie ePUB (oprócz Wolters Kluwer, które decyzji jeszcze nie podjęło). Część nowych eBooków już jest, reszta ma się pojawić w połowie października.

Zakres tematyczny: eBooki, eKsięgarnie Czytaj dalej…

EMPiK przejmuje Gandalfa

12 mln złotych - tyle kosztowało EMPiK nabycie 70% akcji księgarni internetowej Gandalf. Głównym powodem przejęcia ma być chęć zaistnienia na rynku podręczników przez EMPiK. My jednak jesteśmy ciekawi, co zmieni się w ofercie eBooków w Gandalfie.

Zakres tematyczny: eKsięgarnie Czytaj dalej…
19maj/11Wyłączony

Amazon sprzedaje więcej eBooków niż książek papierowych

Amazon sprzedaje więcej eBooków niż książek papierowych Wreszcie się doczekaliśmy. Najpierw sprzedaż eKsiążek przewyższyła sprzedaż hardcoverów, potem paperbacków. W obu przypadkach mniej zorientowani pisali, że Amazon sprzedaje więcej książek elektronicznych niż papierowych. Tym razem wreszcie napiszą prawdę - bo Amazon poinformował, iż sprzedaje więcej eBooków niż wszystkich książek papierowych (a więc hardcoverów i paperbacków razem). Cyfrowa rewolucja stała się faktem.

Zakres tematyczny: eKsięgarnie, Kindle Czytaj dalej…

Ceny minimalne na książki w Polsce?

Wszyscy narzekają na to, że mimo promocji, książki w Polsce ciągle są drogie (zwłaszcza, gdy zestawimy ich ceny z zarobkami). Tymczasem Ogólnopolskie Stowarzyszenie Księgarzy wymyśliło, jak poprawić kondycję rynku przez... pogorszenie (dla konsumenta) panujących na nim warunków. Tak - wyższe ceny książek mają przekonać tych z nas, którzy nie czytają, że fajnie jest je kupować.

Zakres tematyczny: eKsięgarnie Czytaj dalej…
29lis/10Wyłączony

Virtualo nawiązuje współpracę z Gandalfem!

Przedstawiamy notatkę prasową wysłaną do nas przez firmę Virtualo.pl, a tematem której jest nawiązanie współpracy z księgarnią Gandalf.