eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

28paź/11Wyłączony

Virtualo z nowym wyglądem i MOBI

Virtualo

Polski świat eBookowy powoli się zmienia. Na początku mieliśmy tylko PDFy, później wydawcy zostali przekonani do formatu ePUB. Teraz wygląda na to, że powoli wkraczamy w fazę oferty w trzech formatach: PDF, ePUB i MOBI. A przynajmniej takie wrażenie można odnieść patrząc na nową stronę Virtualo. Do kompletu dodajmy watermarki i nowy wygląd - i mamy mini-rewolucję.

Najwyższy czas!
Design Virtualo był przestarzały i od dłuższego czasu domagał się zmiany na nowszy i bardziej intuicyjny. Teraz wreszcie uzyskaliśmy w miarę funkcjonalny wygląd, który powinien ułatwić nawigowanie po stronie. Rzeczą, do której można mieć zastrzeżenia, są angielskie nazwy kategorii - o ile jeszcze Languages jesteśmy w stanie zrozumieć, to For Kids czy For Woman można było spokojnie przetłumaczyć.

Nowy format i znaki wodne
Przeciwnicy Kindla powtarzali: jasne, kupicie sobie urządzenie, a potem co? W Polsce wszyscy mają ePUBy z ADEPTem! Teraz jednak takie słowa powoli stają się pieśnią przeszłości. Coraz więcej księgarń decyduje się na wspieranie znaków wodnych - znacznie bardziej ekonomicznego rozwiązania, które dodatkowo nie powoduje kłopotów z żadnym urządzeniem, w przeciwieństwie do dowolnego systemu DRM. Teraz watermark zagości również w Virtualo.

Virtualo rozpoczęło również wspieranie formatu MOBI. (R)ewolucję zapoczątkował darmowy zbiorek "31.10 Halloween po polsku", o którym już pisaliśmy. Teraz doszła darmowa klasyka z PBI - która wprawdzie nic nie zmienia w sytuacji naszego rynku, ale jest z pewnością miłym gestem w kierunku użytkowników.

Polska się zmienia
Jak widać, polski rynek eBooków podlega ciągłym, gwałtownym zmianom. Ciągle jeszcze oferta jest uboga, ale wszystko zdaje się zmierzać w pożądanym przez konsumentów kierunku - czyli maksymalnemu otwarciu oferty. Wszyscy obecnie dyskutują nad tym, czy zmiany spowodowały pogłoski o wejściu w przyszłym roku Amazona do Polski, jak też i informacje o nadchodzącej księgarni Helionu - ebookpoint. Niezależnie od tego - najnowsze zmiany w Virtualo wypada ocenić pozytywnie. Teraz pozostaje czekać na odpowiedź konkurencji, bo jesteśmy przekonani, że Nexto czy Woblink, jeśli nie chcą zostać w tyle, też muszą coś zmienić.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym.

Komentarze (0) Trackbacki (1)

Zostaw komentarz


Couldn't connect to server: Connection timed out (110)