eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

23maj/11Wyłączony

RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery

RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery Jeśli uważnie śledzicie nasze forum, z pewnością zauważyliście parę wątków zapoczątkowanych przez użytkownika maciejslu - to Maciej Ślużyński, ojciec-założyciel oficyny wydawniczej RW2010.

Informacja prasowa
Poniżej przedstawiamy nadesłaną informację prasową:

Serwis internetowy www.rw2010.pl rozpoczął swoją działalność 11 maja 2011 roku. Jest to pierwszy i jak na razie jedyny polski serwis self-publishing, w którym każdy Autor może całkowicie za darmo publikować swoje utwory w postaci e-booków. Na stronie można zamieszczać utwory w formatach epub, mobi i pdf. Cena pojedynczej książki nie może przekroczyć 10 „złotych”. Mamy więc pierwszą polską stronę z ogólnie dostępnym „tanim czytaniem”, utworami w formatach obsługiwanych przez większość czytników, oraz z możliwością samodzielnego publikowania powieści, opowiadań, poezji, dramatów, a także poradników, felietonów i komiksów.

Niecałe dwa tygodnie trzeba było czekać na pierwszą wielką premierę – książkę Joanny Łukowskiej „Pierwsza z rodu. Znajda”. Autorka debiutowała w roku 1994 klasycznym romansem „Nieznajomi z parku” (wersja cyfrowa dostępna w serwisie), kilka lat później skończyła pracę nad powieścią obyczajową z elementami fantastyki „Państwo Tamickie” (dostępna w serwisie). Jej najnowsza powieść ukaże się na łamach serwisu 24 maja (w dniu imienin Joanny) i będzie dostępna w trzech formatach – epub, mobi i pdf. Autorka zadecydowała, że utwór na razie nie pojawi się w innej formie ani w innym miejscu.

O RW2010
RW2010 nie jest wprawdzie, mimo własnych oświadczeń, pierwszym polskim serwisem self-publishingowym, który pozwala autorowi wydać swojego eBooka za darmo, ale jest pierwszym, który takowego eBooka udostępnia bez zabezpieczeń w formatach dostosowanych do eCzytników - czyli w ePUB i MOBI. Podobać może się odgórne ograniczenie ceny maksymalnej - 10 złotych (warto tu nadmienić, że "złoty" to wewnętrzna waluta serwisu, a nie polska złotówka). Na razie oferta jest minimalna, jednak serwis nie ma jeszcze dwóch tygodni.

Prowizje dla autorów są przeciętne, ale może się to okazać korzystniejsze ze względu na dostępność oferty dla eCzytelników. Początkujących twórców może odstraszyć brak redakcji i korekty - ale trudno tego oczekiwać w darmowej ofercie.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.