eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

28paź/10Wyłączony

Wydaj sobie mBooka – opis serwisu Publixo

Serwis Publixo - czyli poczytaj sobie na komórce W serwisie skupiamy się głównie na eBookach i czytaniu na dedykowanych urządzeniach. Wiemy jednak, że są osoby, które nie mają obecnie środków na zakup eCzytnika i pozostaje im czytanie na telefonach komórkowych. Jeśli są to nowe modele, posiadające system operacyjny taki jak Android czy iOS, to zazwyczaj posiadają one jakieś dedykowane aplikacje do czytania książek. Co jednak mają zrobić posiadacze komórek, które takich udogodnień są pozbawione? Pewnym rozwiązaniem może być serwis Publixo.

Mobilne czytanie
Na starszych telefonach komórkowych najłatwiej czytać teksty, które zostały skonwertowane do postaci aplikacji Javy, bowiem ta wspierana jest przez większość telefonów. Programem, który taki proces umożliwia, jest Tequilacat Book Reader, który opisywał muaddib2 w poradniku eBooki (prawie) od A-Z (część zatytułowana V. CZYTANIE NA URZĄDZENIACH PRZENOŚNYCH CZ. 2 - TELEFONY KOMÓRKOWE (JAVA)).

Publixo pomaga wydawać mBooki
Serwis Publixo będzie z pewnością przydatny początkującym pisarzom, którzy chcą udostępnić swoje teksty nieodpłatnie całemu światu w całkiem wygodnej formie. Po bezpłatnej rejestracji uzyskujemy bowiem możliwość dodawania do serwisu własnych tekstów poprzez formularz online - nie jest więc wymagana instalacja jakichś dodatkowych programów czy znajomość programowania.

Po publikacji, mBook jest natychmiast dostępny do pobrania ze strony - możemy więc ściągnąć go sobie (albo przez telefon, co czasem może się wiązać z opłatami, albo bezpłatnie na dysk komputera, skąd prześlemy go sobie poprzez kabel USB na naszą komórkę) i przetestować wszystkie opcje.

Jeśli zaś nieopatrznie dodamy błędną wersję tekstu lub niechcący wrzucimy tekst objęty majątkowymi prawami autorskimi, na które licencji nie uzyskaliśmy - możemy w prosty sposób usunąć go z serwisu. Oczywiście nie zachęcamy do próbowania wrzucania takich treści, pobierania ich ze strony, a następnie usuwania z serwisu - byłoby to bowiem naruszeniem regulaminu Publixo.

Wygoda używania Publixo
Należy powiedzieć, że autorzy zadbali, by aplikacji używało się całkiem wygodnie. Gdy otworzymy ponownie naszego mBooka, zostaniemy automatycznie przeniesieni do miejsca, w którym skończyliśmy lekturę. Choć program pozbawiony jest mnogości opcji konfiguracyjnych, te zawarte w nim są wystarczające.

Warto również podkreślić, że mBooki z Publixo działają na naprawdę wielu telefonach, w tym również tych słabszych i z dolnej półki - więc jeśli macie ochotę rozpocząć przygodę z mobilnym czytaniem, Publixo może być świetnym punktem startowym na Waszej mapie.

W przygotowaniu jest również opcja mCzytelni, dzięki której na komórkach poczytamy również klasykę.

Zapraszamy do spróbowania Publixo, a także do komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.