eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

14gru/09Wyłączony

nook drugi na tegorocznej liście najlepszych gadżetów Time’a

Barnes & Noble nook

Mimo tego, iż ostatnimi czasy nook zbiera w Sieci bardzo niepochlebne opinie, redakcja Time'a zdecydowała się przyznać eCzytnikowi B&N drugie miejsce w kategorii "Najlepsze gadżety roku 2009" (pierwsze miejsce otrzymała Motorola Droid).

Redaktorzy gazety zwracają uwagę na kolorowy ekran w nook'u (oprócz zwykłego, 6'' wyświetlacza E Inkowego), wsparcie dla WiFi czy pracę pod kontrolą systemu operacyjnego AndroidOS. Opisana została również opcja wypożyczenia eBooka na 14 dni.

Niestety, redaktorzy nie wspominają, że kolorowy wyświetlacz okazuje się nie być takim hitem, a nawigacja po nim niezbyt intuicyjna. Do tego należy dodać opóźnienia z wysyłką czytników do klientów, poważne ograniczenia wypożyczania (wydawca musi się na to zgodzić, wypożyczenie jest jednorazowe). Może jednak warto przyznać nookowi drugie miejsce choćby na zachętę - może dzięki temu będzie on wyznaczał nowe trendy w niszy eCzytników (zwłaszcza, jeśli chodzi o opcję wypożyczania eKsiążek). Mamy nadzieję, że niedługo Barnes & Noble upora się z problemami z wysyłką, a także wyda poprawiony firmware, co pozwoli wszystkim polubić nooka.

Aby skomentować artykuł, wejdź na forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.