eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

25paź/10Wyłączony

Kolorowy nook już jutro?

Barnes&Noble pokaże jutro nooka z kolorowym wyświetlaczem? W Internecie huczy od plotek na temat jutrzejszego spotkania organizowanego przez Barnes & Noble. Serwis CNET trafił na ciekawą domenę - nookcolor.com - i teraz wszyscy zastanawiamy się, czy faktycznie jutro przewodniczący zarządu B&N, Leonard Riggio, pokaże nam nowy model?

Interesująca domena
Barnes & Noble zarejestrowało domenę nookcolor.com, która obecnie przekierowuje nas na nieistniejącą stronę http://www.barnesandnoble.com/nookcolor/, 9 marca tego roku - więc może się okazać, że nie jest ona związana z planowanym na jutro eventem. Jednak jak donosi CNET, anonimowe źródło z B&N (które okazało się wiarygodnym w przeszłości) informuje, iż Barnes & Noble pokaże nam jutro 7" urządzenie z kolorowym ekranem, zarządzane przez system Android.

Cena i wyświetlacz
Dwa główne pytania, jakie pojawiają się w przypadku każdego nowego urządzenia na rynku w tym segmencie, dotyczą ceny i rodzaju wyświetlacza. W kwestii pierwszego źródło CNET mówi o kwocie 249$. To znacznie więcej niż koszt obecnych, 6" eCzytników, a jednocześnie połowa ceny najtańszego iPada.

Niestety, nie wiadomo, jaki wyświetlacz będzie posiadał nook Color. Czy będzie to Mirasol od Qualcomma, choć datę jego rynkowej premiery przesunięto na rok 2011, czy też zwykły ekran LCD, jak ma to miejsce w przypadku iPada? A może zobaczymy zupełnie inną technologię? Mamy nadzieję, że szczegółów dowiemy się już jutro.

"Duży krok naprzód"
Anonimowe źródło CNETu mówi, iż z nowym produktem, zamiast po prostu gonić Amazon, dokona dużego kroku naprzód. Jednocześnie zaznacza, że urządzenie nie będzie posiadało wszystkich funkcjonalności iPada, ale będzie o połowę tańsze. Dodatkowo pojawiła się informacja, że starsze modele nooka będą dalej sprzedawane.

Zatem - będzie kolejna rewolucja czy dostaniemy nietrafiony produkt, który nie odniesie sukcesu? Jak sądzicie?

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.