eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

21cze/10Wyłączony

[Aktualizacja] nook z WiFi w środę?

Engadget dostał bardzo ciekawy zrzut ekranu wewnętrznej bazy Barnes & Noble, mówiący o nowym nooku - w wersji bez modułu GSM, a jedynie z WiFi. O tym, że coś jest na rzeczy może zgoda FCC - zwłaszcza, że we wniosku Barnes & Noble pisze o eBook readerze. W zrzucie ekranu jest jednak jeszcze jedna szokująca informacja - cena.

Wszyscy zgodnie mówią, że eCzytniki muszą stanieć, by jeszcze bardziej zyskać na popularności. Jak jest zatem z nowym nookiem? Oto zrzut ekranu, o którym wspominaliśmy:
nook WiFi za 149$?
(zrzut pochodzi z serwisu Engadget)

Czy faktycznie B&N zdecyduje się na sprzedaż nooka tylko z WiFi za 149$? Engadget we wspominanym artykule załącza jeszcze dwa obrazki - tym razem pokazujące wyniki wyszukiwania Google i reklamy sponsorowane, które mówią o nooku w cenie 149-199$.
nook WiFi za 149-199$?
nook WiFi za 149-199$?

Zastanawiająca jest również przyszłość nazwy. Na stronie FCC możemy przeczytać dokument wyjaśniający różnice w nazwie produktu we wniosku, gdzie B&N wyraźnie informuje, że:

In reference to the application for the BNRV100 eBook Reader with FCC ID: XHHBNRV100, the following is a simple explanation to the model names and code names used in the documents in the application package.
• The marketing product name is BNRV100;
• BRAVO LITE and NOOK WiFi are a product and project code names used internally.

Czy zatem na półkach B&N znajdziemy BNRV100, a nie nooka WiFi?

Jeśli chcecie sami spróbować poszukać informacji o nowym nooku, polecamy użycie wyszukiwarki FCC (pełny FCC ID to XHHBNRV100 - stary nook to XHHBNRZ100).

Jesteśmy ciekawi - czy gdyby faktycznie B&N zaproponował nam 6'' eCzytnik w cenie 149$, to czy przekonałoby to Was do zakupu (lub, jeśli macie już jakiś eCzytnik, do zmiany lub kupna drugiego)? Czy też cena ta jest dla Was ciągle za wysoka lub też nie chcielibyście urządzenia, które nie posiada modułu GSM? Zapraszamy do dyskusji na forum.

AKTUALIZACJA: Wygląda na to, że informacje nie były zwykłymi plotkami. B&N zaoferował nam dwie wersje nooka - tylko z WiFi za 149$ i z WiFi + 3G za 199$. Jesteśmy ciekawi, jaki efekt będzie miała ta dość znacząca obniżka cenowa. nooka można nabyć w sklepie B&N.

Komentarze (0) Trackbacki (1)

Zostaw komentarz