eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Zmiana w polityce serwisu – nie będziemy pisać o Woblinku

Mamy do zakomunikowania Wam bardzo przykrą wiadomość - z dniem dzisiejszym przestajemy publikować wiadomości dotyczące Woblinka. Na forum pozostawiamy cały czas pełną wolność wypowiedzi na temat dowolnej firmy.

O przyczynach naszego ruchu piszemy niżej.

Nie dla NIE dla czytelników
W wyniku naszych rozmów z przedstawicielem Woblinku na Targach Książki w Krakowie dowiedzieliśmy się jednego - Woblink jest nastawiony przede wszystkim na iPada. Wszystkie inne platformy, w tym eCzytniki, są traktowane nieco na doczepkę - jeśli w eBooku pojawiają się treści, które częściowo nie mogą być wspierane przez inne platformy, to dostaniemy tylko wersję na produkt Apple (choć papierowe odpowiedniki, pozbawione treści multimedialnych, sprzedają się całkiem nieźle).

Okazuje się również, że Woblink bardzo mocno upiera się przy DRM, do tego dorzucając własne rozwiązanie przeznaczone na PC, co może wprowadzić dodatkowe zamieszanie wśród potencjalnych konsumentów. Na znak wodny Woblink patrzy z wyraźną niechęcią, tak jakby zupełnie nie ufał swoim klientom.

W związku z tym, że chcemy raczej promować pozytywne, a nie negatywne rozwiązania dla czytelników - mało prawdopodobnym jest, iż w przyszłości w serwisie ukażą się jakieś wiadomości związane z Woblinkiem.

Komentarze (0) Trackbacki (1)

Zostaw komentarz