eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

25paź/12Wyłączony

Publio.pl i akcja „Książka za książkę” oraz konkurs

Publio.pl - logo

Z okazji 16. Targów Książki w Krakowie większe księgarnie eBooków w Polsce zrobiły różnorakie akcje promocyjne. My jednak postanowiliśmy wyróżnić akcję księgarni Agory - Publio.pl - "Książka za książkę". Akcja ta była już organizowana przez Agorę podczas poprzednich edycji Targów, teraz jednak - dzięki Publio.pl - nabrała dodatkowego wymiaru.

Oddaj książkę, dostań książkę
Założenia akcji są proste - przynosimy niepotrzebną nam już książkę papierową (wymóg: dobry stan, rozpadające książki nie przejdą), a w zamian otrzymujemy kod rabatowy do zrealizowania na Targach. Zebrane książki nie trafiają oczywiście na przemiał, a są dystrybuowane do krakowskich bibliotek i czytelni. Dzięki temu zyskują nie tylko wspierający akcję, ale również użytkownicy wspomnianych instytucji.

Może się jednak wydawać, że akcja nie jest do końca uczciwa - w końcu oddając książkę, za którą zapłaciliśmy, nie dostajemy nowej, a jedynie rabat, który średnio wynosi od 2 do 10%. Przekładając to na liczby i przyjmując średnią cenę książki na 30 zł, za oddanie swojej książki otrzymujemy od ok. 60 gr do 3 zł rabatu - czyli niewiele.

W tym roku inaczej
Dzięki włączeniu się w akcję Publio.pl (dla którego całość przypada na ok. półrocze działania), oferta "Książki za książkę" jest w tym roku znacznie atrakcyjniejsza. Za przyniesienie i oddanie własnego egzemplarza oprócz zniżki na inną publikację na Targach, dodatkowo otrzymujemy również kod, który pozwala na pobranie jednego z wybranych eBooków na Publio.pl (których jest 400, czyli ponad 10% całej oferty księgarni).

Ważne są również szczegóły promocji - o których można się dowiedzieć, niestety, jedynie na Targach: kod na darmowego eBooka dostajemy co piątą oddaną książkę. Oznacza to, że zarówno za jedną, jak i pięć przyniesionych przez jedną osobę pozycji będzie jej przysługiwał jeden kod, gdy jednak zdecyduje się oddać 6 książek - otrzyma dwa kody. Analogicznie - za 11 do 15 książek przysługują nam 3 kody na darmowe eBooki (a żeby dostać wszystkie 400 eBooków jedna osoba musiałaby jednorazowo oddać 2000 książek).

Co można oddać?
Po przeczytaniu opisu, w którym pojawiają się jedynie słowa o książkach "przeczytanych, aktualnych i w dobrym stanie" - pojawia się pytanie o szczegóły. Otóż oddać można praktycznie wszystko, pod warunkiem, że książka będzie w stanie nadającym się do używania (odpadają więc zniszczone, rozpadające się egzemplarze). Co więcej - oddawać można, o ile są aktualne, również podręczniki szkolne. Jeśli nie udało Wam się sprzedać zeszłorocznej wyprawki dziecka w księgarni - teraz macie okazję, by dostać za nią coś ekstra.

Warto? Nie warto?
Czy akcja jest warta wysiłku - każdy musi rozważyć sam. My jednak sądzimy, że jest ona niezwykle cenna, bowiem realizuje kilka bliskich nam idei:
- pomoc innej grupie społecznej, czyli użytkownikom krakowskich bibliotek i czytelni;
- daje niepotrzebnym już nam książkom papierowym drugie życie;
- pozwala wymienić księgozbiór papierowy na elektroniczny (a ten, jak wiadomo, nie rozpada się, nie zbiera kurzu, zajmuje naprawdę niewiele miejsca i można go mieć zawsze ze sobą).

Tym samym, łącząc zyski społeczne oraz indywidualne, tegoroczna edycja "Książki za książkę" przypadła nam niezwykle do gustu. A ponieważ podczas naszej rozmowy z Publio.pl otrzymaliśmy jeden kod ekstra - chcemy oddać go Wam! Warunek: do końca 16. Targów Książki w Krakowie (czyli do 28.10.2012 do godziny 16) wysłanie maila na adres konkurs-targi@eksiazki.org e-maila z tytułem 16. Targi Książki w Krakowie. Zwycięzcę wybierzemy losowo o godzinie 21 tego samego dnia i skontaktujemy się przez podany adres (oczywiście tak tego, jak i pozostałych adresów nie będziemy wykorzystywać w żaden inny sposób - po wybraniu zwycięzcy zostaną one usunięte).

Zapraszamy do udziału w naszym konkursie, a także samej akcji "Książka za książkę"!

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.