eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

20sty/12Wyłączony

W.A.B. prezentuje plany e-bookowe na 2012 r.

WABWydawnictwo W.A.B. jako jedno z pierwszych na polskim rynku zdecydowało się udostępniać swoje książki również w wersji elektronicznej. Pierwsze e-booki wydawnictwa pojawiły się w Virtualo w 2009 r. Początkowo e-książki były dostępne dla eCzytelników wyłącznie w formacie PDF. Od połowy 2010 r. udostępnione zostały również wersje EPUB, a pod koniec 2011 r. W.A.B. zdecydowało się na wprowadzenie do swojej oferty również e-booków w niezwykle popularnym wśród posiadaczy czytników Kindle formacie - MOBI.

Poza decyzją dotyczącą wprowadzenia nowego formatu, W.A.B. zdecydowało się na wprowadzenie jeszcze jednej, bardzo korzystnej dla eCzytelników zmiany, która polega na zastąpieniu stosowanego do tej pory w plikach EPUB zabezpieczenia DRM wygodniejszym dla eCzytelników watermarkiem. Pierwsze Pliki EPUB zabezpieczone WM pojawiły się w ofercie Virtualo na początku 2012 r.

Zgodnie z zapowiedzią wydawnictwa: "Chcielibyśmy, aby w 2012 roku każde wydanie papierowe miało też edycję elektroniczną i oczywiście, aby premiera ebooka towarzyszyła premierze wydania tradycyjnego. W tym roku na pewno usatysfakcjonowani będą czytelnicy mrocznej serii – znajdzie się w niej i nowa książka Henninga Mankella, i kolejny tom, którego bohaterem jest komisarz Maciejewski („Skrzydlata trumna” Marcina Wrońskiego), a także nowa powieść Mariusza Czubaja. Dla młodszych czytelników przygotowane zostaną wersje elektroniczne – m.in. „Kajtusia czarodzieja” Korczaka i kolejna część „Baśnioboru”. Pozostali też będą mieli w czym wybierać, bo premier w tym roku szykuje się naprawdę wiele – od Williama Shakespeare’a, przez Magdalenę Samozwaniec, po kolejny tom Adriana Mole’a".

Pytanie konkursowe: Jaka korzystną dla eCzytelników zmianę wprowadziło w styczniu wydawnictwo W.A.B. w plikach w formacie EPUB? Na odpowiedzi czekamy pod adresem: konkurs@virtualo.pl. Wybrane e-booki wygrywają trzy pierwsze osoby, które prześlą poprawną odpowiedź.

Zakres tematyczny: Konkursy Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.