eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

19sty/12Wyłączony

Wydawnictwo Literackie o e-bookach w 2012 roku!

Wydawnictwo LiterackieWydawnictwo Literackie jako jedno z pierwszych w Polsce rozpoczęło sprzedaż książek w zyskującym coraz większą popularność wydaniu elektronicznym w formacie MOBI na Kindle'a. Nowe przestrzenie, w jakich może zaistnieć dobra literatura, to wielka szansa i dla Autorów, i dla Czytelników – a zdaniem wydawnictwa warto wykorzystywać nowe technologie, by dotrzeć z książką do jak największej i jak najbardziej różnorodnej grupy odbiorców. Tym bardziej, że oferta Wydawnictwa Literackiego obfituje w znakomite tytuły najzdolniejszych polskich pisarzy, poetów, badaczy, kreatorów i gwiazd kultury popularnej. Za wydawnictwem stoi także kilkudziesięcioletnia tradycja jednego z największych i najszybciej rozwijających się domów wydawniczych w Polsce. Wydawnictwo z wielką przyjemnością wkroczyło zatem na pole wydawnictw e-bookowych.

Książki wydawnictwa coraz liczniej pojawiają się w ofercie internetowych księgarń – są dostępne do pobrania w najpopularniejszym, obsługiwanym przez większość czytników, formacie EPUB. Obserwując rynek i wysłuchując próśb Czytelników wydawnictwo postanowiło poszerzyć ofertę o format MOBI, tak popularny wśród użytkowników czytników Kindle.

Wydawnictwo Literackie zabezpiecza swoje e-booki za pomocą najnowocześniejszych i najskuteczniejszych metod, dba przy tym o to, by antypirackie zabezpieczenia w jak najmniejszym stopniu utrudniały lekturę tym Czytelnikom, którzy pliki pobrali legalnie z sieci. Dlatego wydawnictwo zdecydowało się na chronienie e-booków tzw. „znakiem wodny” (watermarking), którego skuteczność i przyjazność dla użytkowników obecnie nie ma sobie równych. Wydawnictwo ma nadzieję, że w ten sposób lektura e-booków stanie się jeszcze bardziej przyjemna.

A jest na co czekać! W 2012 r. wydawnictwo planuje wiele arcyciekawych e-bookowych premier wśród których znajdą się największe bestsellery WL, literatura popularna, wielkie dzieła literatury światowej, historia i literatura faktu, fantastyka, w tym wyczekiwane przez wielu e-booki Jacka Dukaja oraz co najmniej kilka niespodzianek. Śledźcie profil wydawnictwa na Facebooku oraz stronę internetową, by na bieżąco otrzymywać najświeższe informacje o wszystkich premierach, spotkaniach z Autorami i innych ważnych wydarzeniach.

Pytanie konkursowe: Co oznacza "Suttree" - tytuł jednego z e-booków Wydawnictwa Literackie dostępnego w formacie MOBI?

Zakres tematyczny: Konkursy Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.