eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Trzeci dzień Targów Książki zakończony

Targi w Krakowie - logo

Za nami trzeci dzień 15. Targów Książki w Krakowie. Jak na razie to z pewnością dzień, w którym Targi odwiedziła największa ilość osób - co dało się zauważyć tak w części ogólnej, jak i Salonie Nowych Mediów. Co ciekawego przeżyliśmy dzisiaj? Zapraszamy do lektury trzeciej części naszego raportu z Targów.

Poranne pstrykanie
Ponieważ rano nie zaplanowaliśmy żadnych seminariów, które chcielibyśmy odwiedzić, poświęciliśmy czas na robienie zdjęć. Ponieważ aparat oddaliśmy naszej młodej fotografce - na zdjęciach zobaczycie znacznie więcej, niż tylko dotychczasowe eCzytniki. Zapraszamy do naszej targowej galerii.

Rozmowa z Virtualo
Przy okazji wizyty na stanowisku Virtualo trafiliśmy na nasz kontakt w tej firmie - panią Małgorzatę Błaszczyk. Dowiedzieliśmy się, jak wygląda oficjalnie sytuacja z W.A.B. - okazuje się, że jedynym dystrybutorem staje się Virtualo. Powoduje to, że każdy, kto będzie chciał mieć w swojej ofercie eBooki tego wydawnictwa, będzie musiał się zwrócić do Virtualo. To zła wiadomość dla rynku i klientów, bowiem ogranicza konkurencję. Sam ruch nie wydaje się jednak dziwny - należy pamiętać, że 51% udziałów w Virtualo, ale także i W.A.B. ma Empik Media & Fashion.

Z pozytywnych informacji w Virtualo pojawiła się duża oferta obcojęzyczna, głównie anglojęzyczna, jednak ceny nowych eBooków pozostawiają wiele do życzenia.

Spotkanie eBookowe
Udało nam się spotkać z kilkoma osobami z forum. Przede wszystkim pogadaliśmy z Vroo ze Świata Czytników oraz Koovertem. Sherlock Holmes, o czym dowiedzieliśmy się po fakcie, też dotarł na wyznaczone miejsce, ale nie udało mu się nas odnaleźć. Przepraszamy :(

Czat z Vroo i Papierowy Ekran 2011
O godzinie 15 Vroo odpowiadał na pytania użytkowników Czaterii. Pełny zapis rozmowy znajdziecie na portalu Interia.pl.

W tym samym czasie my obserwowaliśmy wyniki Papierowego Ekranu 2011, do którego również byliśmy nominowani. Niestety, nie udało nam się zdobyć żadnej nagrody, ale i tak ogromnie ucieszył nas nasz wynik w głosowaniu: dzięki Waszym 286. głosom zajęliśmy w tej klasyfikacji wysokie, czwarte miejsce. Dziękujemy Wam!

Wizyta w eBook-cafe
Na zakończenie dnia spędziliśmy trochę czasu w eBook-cafe. Pobawiliśmy się wystawiony Pocketbookiem 903 - niestety, rysik nie chciał z nami za bardzo współpracować, za to klasyczna gra - wąż - działała na Vizplexie PB 903 zadziwiająco dobrze. Przy kawie podyskutowaliśmy także z Koovertem na temat tabletów i potencjalnych kierunków rozwoju rynku urządzeń mobilnych, zwłaszcza tych przeznaczonych do czytania.

Jutro ostatni dzień
15. Targi Książki w Krakowie powoli dobiegają końca. Dzień jutrzejszy poświęcimy zapewne na ostateczne spotkania z wystawcami i rozmowy kuluarowe. Jeśli dotąd nie wybraliście się na Targi - idźcie koniecznie, bowiem to przede wszystkim atmosfera świetniej imprezy.

Zachęcamy również do dzielenia się swoimi opiniami i wrażeniami z Targów na naszym forum dyskusyjnym.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.