eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Startuje niewydane.pl

Startuje niewydane.pl Część z Was pewnie już odwiedziła stronę naszego (wraz z firmą Libranova) projektu - ale to właśnie dzisiaj oficjalnie startuje niewydane.pl. To specjalne miejsce, w którym możecie napisać o tym, co najbardziej boli nas wszystkich - ubogiej ofercie polskich eBooków. To miejsce, gdzie możecie wspólnie wykrzyczeć swój gniew i pokazać, że nie godzicie się na taki stan rzeczy. Że domagacie się zmian i dopóki one nie nastąpią - nie wydacie swoich pieniędzy!

Dlaczego?
Portal niewydane.pl powstał z myślą o czytelnikach, którzy chcą czytać ebooki. Rodzący się na naszych oczach rynek książek elektronicznych jest faktem. Jednak nadal nie rozwija się tak szybko, jak pragnęliby tego miłośnicy ebooków - zarówno czytelnicy poszukujących treści utrwalonych elektronicznie, jak też firmy propagujące e-czytelnictwo - dystrybutorzy treści i urządzeń oraz pasjonaci propagujący wiedzę na temat e-książek i e-papieru.

- Dla wielu z nas tempo rozwoju rynku ebooków nie jest satysfakcjonujące: czytelnicy utyskują na niewielką dostępność tytułów, wydawcy życzyliby sobie większej sprzedaży - powiedział Paweł Dobrzyński, prezes firmy Libranova, współtwórcy niewydane.pl.

Niewydane pieniądze to starta dla wydawców i autorów
Każdy eBook, którego czytelnik nie może znaleźć w sieci - to wymierna strata dla jego autora i wydawcy. Dla czytelników to strata ich czasu i entuzjazmu. To również działanie na rzecz popularyzacji nielegalnych źródeł treści, do których czytelnicy zwracają się z konieczności.

Na niewydane.pl znajdą się m. in. informacje o książkach, do których nie można dotrzeć oficjalną drogą, których nie można kupić, ale również o takich, które nie są kupowane mimo to, iż są dostepne. Dlaczego? O tym opowiedzą użytkownicy portalu - jak to się stało w przypadku powieści Larssona.

Inspirowani zagranicznym przykładem
Inspiracją dla niewydanych.pl był australijski portal Lost Book Sales. Jego twórcy, prowadzący popularny blog o książkach, chętnie zgodzili się na realizację swojego pomysłu w Polsce. Podobny portal powstał również w Holandii, prowadzi go znany dystrybutor eczytników eReaders.nl. Polska edycja, która stworzyły wspólnie Libranova i eKsiazki.org - jest trzecia.

Razem jesteśmy silni
Wierzymy, że wydawców można przekonać tylko w jeden sposób - głosując swoim portfelem. Jeśli jednak nie będą oni wiedzieli, dlaczego nagle ich zyski stały się mniejsze - mogą dojść do wielu błędnych wniosków. Mamy więc nadzieję, że niewydane.pl pozwoli im zrozumieć, że użytkownicy chcą kupować eKsiążki, ale na uczciwych zasadach.

Zapraszamy do odwiedzenia niewydane.pl, a także komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym. Aby dodać informację o eKsiążce, której nie kupiliście - wypełnijcie ten formularz.

Zakres tematyczny: DRM, eBooki Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.