eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Calibre otwiera stronę z eBookami bez DRM

Calibre uruchamia Open Books Strona Calibre, jednego z najpopularniejszych programów do konwersji plików na formaty akceptowane przez eCzytniki, wzbogaciła się o nową opcję - katalog eBooków, które nie są zabezpieczone systemami DRM. Całość nazywa się Open Books i jest firmowana hasłem Every E-Book Fits Every Device (Każda eKsiążka pasuje na każde urządzenie).

Nie tylko domena publiczna
Warto wspomnieć, że Open Books kataloguje jedynie te eBooki, które jeszcze nie należą do domeny publicznej - czyli, krótko mówiąc, za które trzeba zapłacić. Nie jest jednak kolejną księgarnią, ale raczej zbiorem odnośników do innych, mniejszych lub większych, sieciowych sprzedawców.

W chwili obecnej baza pozycji jest mała (niecałe 750 tytułów), to z pewnością będzie sukcesywnie rozszerzana. Jeśli sami znacie jakieś księgarnie internetowe, które sprzedają książki bez zabezpieczeń, możecie je zgłosić na fanpage'u Calibre lub #calibreforum.

Nowe opcje
Wraz z rozwojem katalogu zapowiadane są takze nowe funkcjonalności - wymienia się, między innymi, opcję przeszukiwania całości, co przyczyni się do łatwiejszego odszukiwania wybranych przez nas pozycji.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym.

Zakres tematyczny: DRM, eBooki Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.