eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

16cze/10Wyłączony

Kolorowy E-Ink pod koniec 2010?

Jak donosi SlashGear, prezes PVI, Scott Liu, zapowiedział, że możemy się spodziewać pierwszych produktów wykorzystujących kolorowy E-Ink w sprzedaży jeszcze w tym roku. Próbki trafiły już do producentów - widzieli je tak w Amazonie, jaki Barnes & Noble - nie ogłoszono jednak jak na razie żadnych umów partnerskich.

Niestety, jeśli marzycie o Kindle'u z kolorowym wyświetlaczem - będziecie musieli jeszcze poczekać. Jeff Bezos, dyrektor wykonawczy Amazona, powiedział, że obecna technologia jeszcze nie jest odpowiednio dopracowana. Należy bowiem pamiętać, że obecny kolorowy E-Ink nie oferuje tak jasnych i nasyconych barw jak wyświetlacze LCD czy AMOLED, a raczej dużo bardziej przytłumione kolory. Czasy odświeżania są coraz lepsze, ale ciągle nie pozwalają na przyjemne oglądanie płynnej animacji - w chwili obecnej to bardziej jak oglądanie flipbooków.

Jak myślicie - kiedy kolor w E-Inku zacznie przypominać to, co znamy z technologii LCD i kiedy czasy odświeżania umożliwią nam oglądanie filmów na naszych eCzytnikach? A może kolor jest nam całkowicie zbędny? Zapraszamy do dyskusji na forum.

Zakres tematyczny: E-Ink Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (1)

Zostaw komentarz


Couldn't connect to server: Connection timed out (110)