eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

29wrz/10Wyłączony

Instapaper, czyli jak przerobić strony, by czytało się łatwiej

Instapaper rozwiąże Twoje mobilne problemy z czytaniem W ostatnim czasie uruchomiliśmy mobilną wersję naszego bloga, jednak nie wszystkim ona odpowiadała. Instapaper proponuje rozwiązanie w takim wypadku - Instapaper Mobilizer. Teraz będziecie mogli sprawić, że wszystkie strony będą wyświetlane w sposób prosty, a zarazem przyjazny dla urządzeń, które nie wspierają wszystkich możliwości, jakie oferują nam najnowsze standardy. Sami przekonajcie się, jak wygląda strona eKsiazki.org w Instapaper Mobilizer.

Nie tylko wersja mobilna
Sam Instapaper, po błyskawicznej i darmowej rejestracji (podajemy tylko nazwę użytkownika, jaką chcemy posiadać - i tyle), oferuje nam możliwość zapamiętywania różnych artykułów, jakie czytamy w Sieci. Dodatkowo, zapisane artykuły możemy pobrać w formie pliku ePUB lub MOBI, co pozwala na użycie ich w dowolnym eCzytniku, nawet jeśli nie ma on modułu do komunikacji bezprzewodowej. Instapaper oferuje również możliwość wyświetlenia specjalnej, zoptymalizowanej do wydruku wersji artykułu.

Instapaper dostępny jest również w formie aplikacji na urządzenia od Apple - iPad/iPod Touch/iPhone. Darmowa wersja ogranicza nas do 10 artykułów, płatna pozwoli nam mieć ich do 250 w dowolnym momencie. Dodatkowo aplikacja zsynchronizuje informacje wtedy, gdy jesteśmy podłączeni do Sieci, a potem pozwoli nam czytać całość w trybie offline.

kindlefeeder - RSSy dla Kindle
Jeśli chcecie czytać najnowsze RSSy w wygodnej formie na swoich nowych Kindle - przetestujcie kindlefeedera - o wybranej godzinie będą one automatycznie dostarczone na Wasze urządzenie (pamiętajcie tylko o ewentualnej opłacie za transfer przez 3G albo, zamiast na adres <wasza_nazwa>@kinde.com wysyłajcie e-maile pod <wasza_nazwa>@free.kindle.com - będą wtedy za darmo pobierane przez WiFi).

Czytanie mobilne - możliwe
Jesteśmy ciekawi, co Wy sądzicie o Instapaper Mobilizer. Czy rozwiązał on Wasze problemy z dostępem do dowolnej strony, niezależnie od jej oryginalnego wyglądu? A może to ciągle jeszcze nie to? Jeśli macie własne sprawdzone rozwiązania - zachęcamy do podzielenia się nimi z innymi na forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.