eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

52 książki

52 książki - logo 52ksiazki.pl Nie samymi eCzytnikami człowiek żyje - dlatego chcielibyśmy Was zaprosić do ciekawej akcji o nazwie 52 książki.

Wszystko zapoczątkował Julien, poddając pomysł przeczytania 52 książek w ciągu roku, czyli 1 książki w ciągu tygodnia. Pomysł przyjął się i w Polsce - powstała witryna 52ksiazki.pl.

Czemu akurat 52? Jak przekonuje Julien, ustanowienie sobie poważnego celu motywuje dużo bardziej niż zwykłe postanowienie: "Będę czytać więcej książek". 1 książka tygodniowo może się początkowo wydawać szalonym, niemożliwym do zrealizowania celem... Mamy jednak nadzieję, że z biegiem czasu zaczniecie się przyzwyczajać.

Cenna rada: rutyna pomaga. Starajcie się ustalić sobie pewien czas w rytmie dnia, który poświęcicie tylko na czytanie. Wiecie, że przeczytanie 45 stron codziennie pozwoli Wam przeczytać 315 stron w ciągu tygodnia? Zamiana 52 książek rocznie na 45 stron dziennie pozwoli Wam łatwiej osiągnąć wyznaczony cel, a jednocześnie powinna poprawić Wasze samopoczucie - przecież dacie radę, to tylko 45 stron!

Dlaczego uważamy, że warto dołączyć do tej akcji? Bo czytanie rozwija. Dzięki temu, że poznacie więcej książek, powiększy się Wasz zasób słownictwa, będziecie lepiej radzić sobie z ortografią, znajdziecie więcej tematów do ciekawych rozmów, wreszcie - po prostu poczujecie się lepiej! Powodów jest mnóstwo - wybierzcie taki, który Was najbardziej motywuje.

Co się liczy? Wszystko! Czytajcie zbiory opowiadań, powieści, dramaty, zbiorki poezji... Zarówno w formie papierowej, jak i elektronicznej (a może - przede wszystkim w wersji elektronicznej!). Jeżeli macie ochotę - odświeżajcie dawne lektury - może odkryjecie w nich coś nowego? Najważniejsze: czytajcie regularnie!

Kończąc, zaznaczamy, że liczba 52 książek jest umowna. Możecie wyznaczyć własny cel w zależności od tego, jak szybko czytacie. Nie pozwólcie, by stało się to dla Was karą - czytanie ma być przyjemnością. Jesteśmy przekonani, że jeżeli tylko wypracujecie odpowiedni schemat, zauważycie, że bez problemów osiągacie kolejne cele. A jeżeli kiedykolwiek nie będziecie wiedzieli co czytać - skorzystajcie z polecanek dostępnych w BiblioNETce.

Zachęcamy również do wyrażania swoich opinii na naszym forum. Jesteśmy ciekawi, jaki dokładnie cel sobie ustalicie - a dodatkowo Wasze posty będą dla Was świetnym miejscem do weryfikacji swoich osiągnięć w przyszłym roku. Zapraszamy do zabawy!

Zakres tematyczny: eBooki Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (1)

Zostaw komentarz


Couldn't connect to server: Connection timed out (110)