eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

18cze/10Wyłączony

Skiff kupiony przez News Corp.

Pamiętacie Skiffa? Otóż platforma ta została kupiona przez News Corporation, firmę Ruperta Murdocha. Niestety, Murdoch nie zmienia swojego zdania w kwestii wejścia jego firmy na rynek sprzętu - eCzytnik Skiff nie jest bowiem częścią transakcji (News Corp. był jedynie zainteresowany zakupem platformy do publikacji).

Przypominamy, że Hearst pokazywał Skiffa podczas tegorocznych targów elektroniki CES w styczniu i spodziewano się, że trafi on do sprzedaży jeszcze w tym roku. Obecnie jednak zaczynamy tracić nadzieję, że kiedykolwiek będziemy mieli okazję zobaczyć to urządzenie w sklepach.

News Corp. poczynił również inwestycje w serwis Journalism Online, którego misją jest pomoc gazetom i wydawcom w zaadoptowaniu nowych modeli biznesowych, które mogłyby uzupełniać ich wpływy z reklam. Tym samym News Corp. zyskuje jedno miejsce w pięcioosobowej radzie zarządzającej serwisem Journalism Online.

W związku z tymi wydarzeniami możemy Skiffa spisać na straty, a przynajmniej nie liczyć za bardzo na jego debiut na rynku. Z pewnością nie będzie to jedyne urządzenie, którego prototypem mogliśmy się zachwycać przy okazji jakichś targów, a którego nigdy nie dostaniemy w sklepach. Jesteśmy ciekawi - jakie urządzenia z rynku eCzytników wrzucilibyście do worka oznaczonego napisem vaporware? Zapraszamy do dyskusji na forum.

Komentarze (0) Trackbacki (1)

Zostaw komentarz


Couldn't connect to server: Connection timed out (110)