eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

Virtualo, Libranova i inni też włączają się w Tydzień eKsiążki

Tydzień eKsiążki - 6 do 12 marca 2011 Do akcji promującej tegoroczną edycję Tygodnia eKsiążki włączają się kolejni polscy partnerzy. Oficjalnym partnerem Tygodnia eKsiążki zostało Virtualo, które na ten okres zapowiada liczne atrakcje. Obniżki przygotowała również Libranova. W BezKartek będzie można, oprócz zwyczajowych promocji, wygrać pendrive. W eLib.pl wszystkie książki przecenione będą o 20%. Atrakcje dla czytelników przygotowała Biblioteka Pedagogiczna w Chełmie. O Tygodniu eKsiążki pisze też Superczytelnia/AudiobookFan.

Libranova z przecenami
Zamieszczamy poniżej informację prasową nadesłaną przez Libranovę:

6 - 12 marca - Tydzień eksiążki.

Czytniki w wyjątkowo okazyjnych cenach! Kupony rabatowe do księgarni Virtualo! Specjalna oferta dla uczniów! Premiera nowego portalu!

Od 2004 roku - Tydzień e-książki wirtualnie obecny w międzynarodowym kalendarzu. W Polsce do tej pory mało widoczny - ale w tym roku z pewnością go zauważycie. Szukajcie informacji na portalach, gdzie pisze się o ebookach! Poszperajcie na Facebooku - wpisując hasło „Tydzień e-książki”znajdziecie strony z informacjami. Zobaczcie, jakie oferty szykują partnerzy Tygodnia Ebooków w Polsce i na świecie Dowiedzcie się więcej o ebookach a jeżeli jeszcze ich nie znacie - zacznijcie czytać!

Wspierając ebookowe święto Libranova i jej partnerzy - mają dla Was kilka propozycji:
• Kupując czytnik Icarus Go lub Sense pomiędzy 6 a 12 marca możesz zaoszczędzić nawet 200 złotych!
• Icarus GO - normalna cena to 649 zl - teraz tylko 599. Do tego kupon 50zł od księgarni Virtualo na zakup ebooków. Razem 100 zł mniej.
• Icarus Sense - normalna cena to 995 zł - teraz tylko 895. Do tego kupon 100 zł od Virtualo na zakup ebooków. Razem 200 zł mniej!
• Icarus Go Wolne Lektury - specjalna propozycja dla uczniów i nauczycieli przygotowana wspólnie z fundacją Nowoczesna Polska, autorem projektu Wolne Lektury. Kupując czytnik Icarus Go pomiędzy 6 a 12 marca otrzymacie wraz z nim ponad tysiąc darmowych lektur szkolnych! w elektronicznej postaci. Od każdego zakupu 25 zł przeznaczamy na wsparcie fundacji.

Virtualo i konkursy
Zamieszczamy poniżej informację prasową nadesłaną przez Virtualo:

Światowy tydzień e-książki z Virtualo czyli aplikacja na iPada, konkursy, bony wartościowe i e-booki w prezencie!

W dniach 06.03-12.03 będziemy obchodzić światowy Tydzień E-książki, która w tym roku ma swoje 40-urodziny. Virtualo jest oficjalnym partnerem inicjatywy „Read an E-Book Week” http://ebookweek.com/, współorganizujemy również działania z portalami Rynek Książki, Password Incorrect, eKsiążki.org i firmą Libranova.

Z okazji obchodów światowego tygodnia książki Virtualo przygotowało konkursy, bony o wartości 50zł i 100zł przy zakupie e-czytnika i e-booki w prezencie na Dzień Kobiet.

Dodatkowo codziennie poprzez nasz profil na Facebook’u będziemy również rozdawać 3 gorące nowości wydawnicze osobom, które będą chciały napisać o nich krótką recenzję na naszej facebookowej tablicy. Aby wygrać e-booka, trzeba będzie jednak uważnie śledzić nasz profil – kto pierwszy ten lepszy, zapraszamy zatem do wyścigu po e-booki!

W najbliższych dniach premierę będzie miała również autorska aplikacja na iPada stworzona przez Virtualo, która obecnie oczekuje na akceptację Apple i będzie dostępna w ciągu kilku dni. Aplikacja umożliwia dostęp do największej polskiej bazy e-książek cyfrowych zawierającej ponad 7 000 tytułów w obu formatach w tym nowości wydawniczych i bestsellerów 75 wydawnictw. Aplikacja jest bezpłatna i zawiera pakiet startowy klasycznych tytułów do poczytania. Aktualności na temat aplikacji Virtualo są dostępne na stronie: http://virtualo.eu/ipad-app

Czytaj na e-czytniku – wspieramy akcję promowania e-czytelnictwa!
Virtualo wspólnie z firmą Libranova oraz portalami Rynek Książki, eKsiążki.org i Password Incorect czyli Piotrem Kowalczykiem, który aktywnie promuje self-publishing w Polsce, organizuje obchody Światowego Tygodnia e-Książki w ramach profilu na Facebook’u. Do każdego zakupionego w ramach akcji e-czytnika na stronie firmy Libranova Virtualo przekazuje bon o wartości 50zł i 100zł na dowolne książki z naszej oferty. W promocji można dostać dwa e-czytniki Icarus GO oraz Icarus Sense. Oba urządzenia odczytują e-booki w formacie PDF i EPUB zabezpieczone systemem Adobe DRM. Informacje na stronie http://libranova.eu

Konkurs towarzyszący Targom Wydawnictw Ekonomicznej na SGH – do wygrania kupony o łącznej wartości 1200zł
W piątek 4 marca przedstawiciele Virtualo wezmą udział w panelu dyskusyjnym na temat e-książki, który odbędzie się w ramach Targów Książki Ekonomicznej na SGH. Dodatkowo od 06.03 do 12.03 będzie można wziąć udział w konkursie organizowanym przez Virtualo oraz Stowarzyszenie Akademickie MagPress, w którym do wygrania jest 5 bonów o wartości 100zł oraz 10 bonów o wartości 50zł na książki z zakresu ekonomii, prawa, gospodarki.

W ofercie Virtualo znajduje się 900 tytułów literatury specjalistycznej wydawnictwa C.H.Beck. Aby wygrać wystarczy odpowiedzieć na proste pytanie o aplikację na iPada. Szczegóły konkursu: http://www.twe.waw.pl/

Obniżka w eLib
Zamieszczamy poniżej informację prasową nadesłaną przez eLib:

W najbliższą niedzielę, 6 marca rozpoczyna się Tydzień e-Książki. Ta organizowana na całym świecie akcja ma na celu promowanie e-czytelnictwa i pokazanie, że książki elektronicznej nie trzeba się bać.

eLib.pl przyłącza się do tej inicjatywy i obniża ceny wszystkich publikacji o 20%. Promocja trwa przez cały tydzień - od 6 do 12 marca. Warto w tym czasie odwiedzić naszą księgarnię i nabyć wspaniałe e-booki po jeszcze niższych cenach!

W tym roku Tydzień e-Książek ma szczególny charakter, gdyż mija dokładnie 40 lat od ukazania się pierwszej książki elektronicznej. Była to cyfrowa wersja Deklaracji Niepodległości USA opublikowana w ramach Projektu Gutenberg.

Nie bądź obojętny!
W Tygodniu eKsiążki nie chodzi o głośne wydarzenia w mediach - ale działania zwykłych ludzi, takich jak Wy! Włączcie się więc do zabawy i czytajcie, a także zachęćcie do tego rodzinę i znajomych. eBooki są dobre dla wszystkich - i tych młodszych, i tych starszych!

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum dyskusyjnym.

Zakres tematyczny: eBookWeek Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.