eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

10wrz/10Wyłączony

Mirasol – Q1 2011 będzie datą premiery?

Qualcomm wreszcie wypuści Mirasola na rynek? Wygląda na to, że po długim czasie oczekiwania na to, aż Qualcomm wymyśli, jak masowo produkować ekrany z technologią Mirasol, wreszcie się udało. Pocket-lint informuje, że firma zdradziła, iż już w pierwszym kwartale 2011 roku dostaniemy urządzenie wyposażone w wyświetlacz z Mirasolem. Jego premiera ma się odbyć podczas targów CES 2011, które odbędą się na początku przyszłego roku w Las Vegas.

Tajemnicze urządzenie
Na razie firma nie chce zdradzać, jak będzie się nazywało nowe urządzenie, ani też kto będzie jego producentem. Może będzie to Amazon, który jednak ostatnio uważał, że kolorowe wyświetlacze ePapierowe były za słabe, a może powracający do gry Interead do spółki z Elonexem? Albo jeszcze ktoś inny?

Wydajny Mirasol
Qualcomm zapowiada, że ekrany z Mirasolem będą miały naprawde niewielkie zapotrzebowanie na energię. Te pozwalające na wyświetlanie video ekrany potrzebują do działania zaledwie 1 mW. Dla porównania, podobnej wielkości ekran TFT-LCD potrzebuje 20 mW, a ekran AMOLED - od 100 do 700 mW! Oznacza to, że urządzenia z Mirasolem będą mogły działać niezwykle długo bez potrzeby ponownego ładowania.

Cierpliwość jest cnotą
Pozostaje nam czekać na targi w Las Vegas. CES 2011 przyniesie nam zapewne również informacje o innych nowych, rewolucyjnych produktach. Ile z tego trafi później na rynek? Nie wiadomo. Mamy nadzieję, że wśród tych, którym się uda, będzie jakieś urządzenie z 5.7" ekranem od Qualcomma, bo na Mirasol czekamy już niezwykle długo.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Zakres tematyczny: Mirasol Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.