eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

22wrz/10Wyłączony

Cybook Orizon w połowie października

Bookeen chce podbić rynek nowym Orizonem Bookeen zapowiedział na połowę października swój nowy eCzytnik - Cybook Orizon, o którym pisaliśmy już podczas targów CES 2010 na początku tego roku. Orizon będzie wyposażony w 6" ekran od SiPixa, którego popularność w ostatnim czasie znacznie wzrosła.

Cienki, ale nie słaby
Choć Orizon będzie naprawdę cienki - jedynie 7.6 mm grubości - nie oznacza to, że będzie eCzytnikiem pozbawionym ciekawych możliwości. Przede wszystkim - dostajemy ekran dotykowy z multitouchem, który jednak nie ma powodować utraty jakości obrazu, jak to miało miejsce w starych modelach Sony Readerów. Będzie zatem istniała możliwość robienia notatek i podkreśleń.

Tak ma wyglądać nowy Cybook Orizon od Bookeena

eCzytnik ma być również wyposażony w moduł WiFi, zatem będzie można pobierać w prosty sposób książki bez konieczności użycia komputera. Nic nie wiadomo o module 3G, więc prawdopodobnie nie dostaniemy go w Orizonie. Dodatkowo, przeglądarka w nowym Cybooku nie będzie ograniczona, więc będziemy mogli surfować po dowolnych stronach internetowych. Orizon będzie również wyposażony w moduł Bluetooth.

Oprócz tego dostajemy standardowy już zestaw - ekran to 16 odcieni szarości, w urządzeniu znajdziemy slot na kartę microSD, pamięć wewnętrzna jest rozmiaru 2 GB. Orizon ma być również wyposażony w akcelerometr, więc będziemy mogli dowolnie go sobie obrócić. Całość waży 245 gramów. Czytnik będzie oferowany w dwóch wersjach kolorystycznych - z białą lub czarną obudową.

Już w połowie października
Jak zapowiada w notce na swoim blogu, Bookeen chce wprowadzić Cybook Orizona na rynek w połowie października, a już od 25 września zacząć przyjmować pierwsze zamówienia na nowe urządzenie, które ma być dostępne z ich strony internetowej dla całego świata.

Czy Cybook Orizon zyska popularność?

Problemem może się okazać cena. Za Cybook Orizona przyjdzie nam zapłacić 229€, czyli około 900 zł. Czy multitouch przekona klientów, by zrezygnowali z zakupu tańszych eCzytników i wybrali produkt Bookeena? O tym z pewnością przekonamy się niedługo, ale już teraz możemy powiedzieć, że nie będzie łatwo, bo na rynku z każdym dniem robi się coraz ciaśniej.

Zapraszamy do komentowania artykułu na naszym forum.

Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.