eKsiazki.org Twoje centrum wiedzy o ePapierze i eBookach

13mar/12Wyłączony

Rebis zaczyna sprzedawać eBooki

Rebis

Miło móc pisać, że kolejne duże polskie wydawnictwo decyduje się na sprzedaż książek także w formacie elektronicznym. Poznańskie wydawnictwo - Rebis - ma w swojej ofercie autorów takich jak Philip K. Dick, David Weber, Erich Maria Remarque czy Jeffrey Archer. Na koncie Rebis ma też "Jedz, módl się, kochaj" Elizabeth Gilbert, którą to książkę sprzedano w ponad 340 tysiącach egzemplarzy.

Wygląda, że Rebis wyciągnął wnioski z tego, czego oczekuje się obecnie od wydawnictw w naszym kraju, mamy więc nadzieję, że nie popełni niektórych błędów poprzedników. Nadzieją napawa zwłaszcza fragment notatki prasowej:

Biorąc pod uwagę oczekiwania czytelników, zdecydowaliśmy się oferować przede wszystkim pliki zabezpieczone znakiem wodnym. Przygotowaliśmy je w dwóch popularnych formatach: epub i mobi (przeznaczony dla czytników Kindle).

Rebis obiecuje około 100 tytułów do końca obecnego roku, zapowiada również, że będzie publikował książki w formacie elektronicznym przedpremierowo. Do tego dojdzie również klasyka: "Diuna" Franka Herberta, "Miasto ślepców" Jose Saramago, "Specnaz" Wiktora Suworowa czy "Ciemna strona Słońca" Terry’ego Pratchetta.

Jedyną niewiadomą pozostają teraz ceny nowych eBooków. Możliwe jednak, że skoro zadbano o wybranie odpowiednich formatów i sposobu zabezpieczania elektronicznych publikacji, Rebis postawi kropkę nad i oferując swoje książki w rozsądnej cenie. Tego dowiemy się już jutro - publikacji szukajcie w takich księgarniach jak Virtualo i Gandalf.

Zakres tematyczny: eBooki Komentarze wyłączone
Komentarze (0) Trackbacki (0)

Przepraszamy, w chwili obecnej komentarze są wyłączone.

Brak trackbacków.